חדשות ואירועים

פרס "המלין" החשוב ביותר בעולם לעיצוב מכליל, הוענק לשני סטודנטים מהפקולטה לעיצוב ב HIT


הסטודנטים יואב דגן ועמרי שטיינמץ מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, זכו בפרס "המלין" שמעניק ה – RCA Royal College of Art - הבריטי לפרויקט, "Spiral Tripod" שנעשה במסגרת קורס "פיקספרטס", בהנחיית פרופ' גד צ'רני ודנה יחיא שווקמן.

 

 

המוצר אשר עיצבו השניים הינו חצובה קטנה ומתקפלת, שמאפשרת לעידו המרותק לכיסא גלגלים וחובב טבע, לעבור ממצב ישיבה במקום אחר, כמו מספסל לישיבה על האדמה בפארק או מישיבה על הקרקע- חזרה לכיסא הגלגלים.


החצובה מתקפלת עם ידית אחיזה המסוגלת לשאת את משקלו בשעת המעבר ממצב למצב ומתקפלת לאיפסון על הכיסא. 


השפטים ציינו בנימוקיהם בין השאר כי הגיעו פה אחד להחלטה על הענקת הפרס וכי מדובר באתגר מעניין שבו הוכיחו הסטודנטים יכולת התמודדות ובחינה של פתרונות שונים. הם ציינו לשבח את האב-טיפוס שיצרו ואת הדרך המצוינת שבחרו לפיתרון.


FIXPERTS היא תנועה של מעצבים הפותרים באופן מעשי בעיות תפקודיות עבור בעלי מוגבלויות ונכויות. הפרויקט הוא חלק מיוזמה בינלאומית שהחלה בשנת 2012 ומתקיימת כיום בכ-23 מוסדות להשכלה גבוהה ב-12 מדינות ברחבי העולם. המעצבים מפתחים את הפתרון בשיתוף פעולה מלא עם "הלקוח" לו הם מסייעים. את הקורס מוביל בישראל פרופ' גד צ'רני מרצה בכיר בפקולטה לעיצוב HIT אחיו דניאל צ'רני יזם ומנהל את הפרויקט הבינלאומי, לצידו מובילה את הפרויקט בשנים האחרונות דנה יחיא שווקמן.

 

פרופ' גד צ'רני: "הקורס מייצר הזדמנות ייחודית עבור סטודנטים, להשתמש בכישורים הנלמדים בכדי להביא תועלת ממשית, אמיתית לשיפור איכות החיים לאנשים עם מוגבלויות. המפגש עם השותפים איתם עובדים ועם הקשיים שהם חווים מרגש ויוצר מחויבות אישית של הסטודנטים למצויינות. הקורס מהווה ללא ספק הזדמנות לחוויה עוצמתית ומעצימה עבור כל הלוקחים בו חלק .


 

פורסם: 3/7/2022