חדשות ואירועים

ידידיה איש שלום, מצטיין דקאן, הפקולטה לעיצוב

 
שם ושם משפחה. מקום מגורים. גיל.

ידידיה איש שלום, גר בתל אביב, בן 27

 

 

לאיזה תואר למדת? ומדוע בחרת בו?

למדתי לתואר ראשון בעיצוב פנים. מאז ומתמיד עסקתי בציור ואמנות, והתעניינתי בעיצוב ואדריכלות. עיצוב פנים בעיני הוא תחום רחב ומגוון המשלב חשיבה יצירתית, השראה, הגות ופיתוח רעיוני לצד התמודדות עם אתגרי תכנון ועשיה פרקטית, מרחבית, ואסתטית.

 

 

איך את/ה מתאר/ת את חווית הלימודים

חווית הלימוד היתה מאוד מיוחדת ומשמעותית עבורי. אלו ארבע שנים אינטנסיביות אך מרתקות בהן נדרשנו לעמוד ביעדים תכנוניים משתנים ומאתגרים ובזמנים מאתגרים לא פחות. הלימודים נעים על ציר שבין הכלל והפרט בכדי לחשוף את הסטודנט לתפיסה רחבה ומעמיקה ביותר עוד בטרם ייגש אל הפרקטיקה. החל ממקצועות- דוגמת היסטוריה, תיאוריה, תולדות האדריכלות והעיצוב, ופילוסופיה של האמנות וכלה בתכנון קפדני של מרחבים ומבנים ציבוריים ופרטיים, פרטי בניין וגמר. זאת לצד התייחסות מתמדת לסוגיות שימור, סביבה, אקלים וחברה.  

 

 

מה את/ה לוקח/ת איתך מ-HIT?

הכרתי בHIT מרצים מקצועיים ומסורים וחברים נהדרים ומוכשרים, אך אחד המקומות האהובים עלי בHIT הוא הסדנא. זהו מרחב משותף של תלמידי הפקולטה לעיצוב, בו יש את כל הציוד הנדרש לפיתוח, בניה ומידול פרויקטים, כמעט בכל חומר וקנה-מידה. ממודלים רעיוניים ואדריכליים של מבנים, המסייעים רבות בשלבי התכנון וההמחשה ועד פרטי ריהוט ייחודיים ועיצוב מוצר ברמת גימור מיטבית. גם היום, כשנה לאחר סיום הלימודים ובמקביל לעבודתי במשרד אדריכלות במשרה מלאה, אני מקדיש זמן מדי שבוע לעבודה כאסיסטנט בסדנא והדבר תורם לי רבות.  
 
 

טיפ שלך לסטודנט מתחיל

לסטודנט המתחיל אציע לשאוף קצת אוויר לפני תחילת הלימודים ובחופשים, כי זו אכן תקופה אינטנסיבית ומאתגרת, אבל יחד עם זאת- תקופה יפה שאין לה תחליף. כמו בכל תחום, חשוב לשאוף גבוה ולעשות את המיטב מתוך סקרנות ועניין, אך תמיד לשלב בצורה מאוזנת ובריאה בין הלימודים לבין תחביבים נוספים, משפחה וחברים.