חדשות ואירועים

ארבעה מעצבים בוגרי HIT זכו במלגת חממת מפעל הפיס לעיצוב

 

שלושה בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי ובוגרת המחלקה לתקשורת חזותית הינם בין ששת המעצבים שזכו במלגת חממת מפעל הפיס. 

 

הפרויקט מזכה את המעצבים הצעירים במענק כספי, בלווי של אנשי מקצוע בכירים במהלך עבודה על עיצוב וייצור פרויקט חדש, ובחבילת תצוגה ביריד "צבע טרי", שיתקיים באביב 2019. 

 

נטע אשרי במשותף עם המעצבת תום כהן הציגה את הפרויקט - Wood Couture מחקר חומרי-טכנולוגי הבוחן את גבולותיה של למינציה בפורניר, והופך את העץ הפשוט לחומר יקר ערך וייחודי. דרך הקראפט החדש נוצרים מגוון חפצים ורהיטים המעלים שאלות על חומרים טבעיים וסינתטיים, מלאכה ומשאבים. הפרויקט ממשיך את ומבוסס על הטכניקה שפיתחה נטע בפרויקט הגמר שלה במחלקה (בהנחיית נעמה שטיינבוק).

נעמה אגסי הציגה שעון שמש (באופן מלאכותי). הפרויקט נולד מתוך למידה של מאפייני ייצוג זמן בעיצוב. צל המוטל על פני הזכוכית מראה את השעה. הצל נוצר באמצעות מנגנון שעון פנימי, שעליו מורכבת נורה, וכך מחקה את פעולתו של שעון שמש שהוא כנראה המקור למראה האוניברסלי של השעון האנלוגי כפי שאנחנו מכירים אותו היום.

עמרי פישר הציג את פרויקט בוצ'ר בלוק - בו יקים במהלך יריד צבע טרי, חנות קונספט למוצרי נייר. הפרויקט הינו פרפורמנס חוויתי הממקם את הצבע ופעולת הצביעה כמנגנון מרכזי בתהליך ייצור המוצר. הפרוייקט נבע מתוך החלטה שלא להסתיר את חומר הגלם ולהדגיש את האופי המיוחד של כל אחד ממרכיבי המוצר - חומר הגלם והצבע.

 

 

פורסם 31/12/2018