חדשות ואירועים

מעצבי ישראל- הדור הבא


הפקולטה לעיצוב HIT מכון טכנולוגי חולון גאה להציג
 
תערוכת בוגרים 2014

תערוכה, יצירתית, מקורית ובועטת החושפת את העתיד של עולם העיצוב הישראלי דרך עבודותיהם של בוגרי שלוש המחלקות בפקולטה : עיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית ועיצוב תעשייתי. בין העבודות מוצגים פרויקטים העוסקים בנושאים חברתיים, צרכים רפואיים, רשתות חברתיות ומוצרי צריכה שונים.

ארבע שנות לימוד מרתקות בפקולטה לעיצוב ב- HIT מכון טכנולוגי חולון, מגיעות לסיומן החגיגי בתערוכת בוגרים מקיפה ומגוונת, בה יציגו בוגרים מהמחלקות עיצוב פנים (רמ"ח: אדר' ניסן ורשבסקי ואדר' גל גאון), עיצוב תעשייתי (רמ"ח: דודי ראבד) ועיצוב תקשורת חזותית (רמ"ח: תמיר שפר), את פרויקטי הגמר שלהם.

פרופ' דנה אריאלי דקאן הפקולטה לעיצוב: "הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון, מהוותיקות והמובילות בארץ, על מחלקות ה-B.A שלה בעיצוב תעשייתי, עיצוב פנים ועיצוב תקשורת חזותית והתוכנית לתואר שני בעיצוב משולב גאה להעלות לאוויר עוד מחזור מופלא של בוגרים ולהציג בפניכם את פרויקטי הגמר של מי שהשלימו את לימודיהם בפקולטה בשנת תשע"ד.
כמו בכל שנה, גם השנה אנו גאים ביבול הייחודי שלנו ובעובדה שהחברה הישראלית מתברכת בדור חדש של יוצרים צעירים, בועטים ומקוריים שיניעו את התרבות הישראלית קדימה בעשורים הבאים".


התערוכה תיפתח ב-16.7 בשעה 19:30


המחלקה לעיצוב תעשייתי – אוצרים: שלומית באומן ואיתי אהלי
המחלקה לעיצוב תעשייתי, כעיצוב תעשייתי בכללותו, חייבת להמציא את עצמה מחדש מדי יום ביומו, בכדי לענות על אסופת סימני השאלה העולים חדשות לבקרים בפנייה. "השורה התחתונה" לפיכך היא קו פלורליסטי המאופיין ב"הומניזם פרקטי" ומעורבות פעילה במתרחש סביבנו. כל זה בא לידי ביטוי בקשר ההדוק עם התעשייה ושיתוף הפעולה איתה, החיפוש המתמיד אחר רתום חוכמה טכנולוגית לפריצת דרך בהבנה וניצול משאבים מוגבלים, ועיצוב לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. מעל כל אלו ניצבת ההכרה שעיצוב תעשייתי נעשה ע"י בני אדם, באמצעות בני אדם, עבור בני אדם. תערוכת הבוגרים 2013 מהווה במה ל- 55 פרויקטים כאלה.

היכולת של מעצב תעשייתי להתעלות מעל טרנד טכנולוגי ולהשתמש בה באופן חכם, יעיל, ופרקטי, מבלי להסתנוור מזיקוקי הדינור התקשורתיים, באה לידי ביטוי בפרויקט של נעם קולמן שפיתח שיטה טכנולוגית לשימוש במדפסות תלת- ממדיות כמשלימות יצור סדרתי ולא כמחליפות אותו. רועי יהלומי משלב פיתוח חומרי של סלעי גרניט כחומר גלם קרמי, ליצירת כלי נגינה בעל איכויות צליל נדירות ושפה עיצובית חדשנית. היכולת של מעצב להשפיע לא רק על איכות החיים של הבריות, אלא גם לאפשר לאנשים עם מגבלות גופניות לקיים שגרת חיים יומיומית הפורצת את מגבלותיהם הגופניות באה לידי ביטוי בפרויקט של יאיר צור המטפל בצרכים הטריוויאליים של משתמשי כסאות גלגלים. ניסיון לשנות פרדיגמה מסורתית בכלי העבודה המשמשים שפים, יצר משפחה מרשימה של סכיני חיתוך בפרויקט של מטר רמז המנסה ליצור מיזוג יעיל בין שימוש מעשי ונוח יותר ושפה צורנית חדשה ואחרת, כאשר היא נעזרת בתמיכתו של אייל שני. הסתכלות שונה, של מעצבת תעשייתית, על עולם התכשיטים הוא הבסיס לקו התכשיטים המשלב פורניר ועץ גושני ליצירת תכשיטים תעשייתיים בעלי אמירה אסתטית מרשימה שיצרה רוית צדיק. היכולת של מעצב תעשייתי לשלב בין תפיסה תרבותית והאמצעים החומריים והטכנולוגיים לבטא אותה, סייעו לקינן טננבאום לברוא מחדש כלי אוכל המשלבים את התרבות התימנית ומנהגי האוכל שלה עם מציאות ימינו אנו.


עיצוב תעשייתי- נועם קולמן- 1/1 משקפיים בהתאמה אישית

המחלקה לעיצוב פנים- אוצרים: אדר' גל גאון, ראובן גבעתי
כמעצבים אנו נדרשים לעסוק ביפה, לברוא אותו מתוכנו, לערוג אליו ולאתרו כיהלום גולמי בתוך תוואי יצירתנו. המחלקה לעיצוב פנים HIT, בקדנציה המשותפת והתקדימית של אדריכל ניסן ורשבסקי ואדריכל גל גאון כראשי המחלקה, חרטה על דגלה להעצים ולחזק את האינדיבידואלים הלומדים בה, לספק כלים שיסייעו להם לבטא את עצמם ולחזק את יכולתם להשפיע על החברה שסביבם, בדגש על מעבר ממחקר אישי לעיצוב וייצור אובייקטים וחללים פורצי גבולות ומעוררי השראה.

תערוכת המחלקה לעיצוב פנים השנה תעסוק ב-׳יופי בהתאמה אישית׳, המתורגם בעבודתם של הסטודנטים לעולם של עיצוב פנים דרך ממדיו השונים. יופיו או כיעורו של החלל והאובייקטים בתוכו, יופיים של חומרים חדשים, או יופייה של המתודה ביצירה. כמעצבי פנים אנו נדרשים לעמוד על טיבם של שינויים חברתיים, המשפיעים על תפישתנו את היופי, תחת מגבלות ואילוצים כלכליים. הצלחתנו טמונה ביכולתנו לרגש ולהשפיע על מי שעבורו אנו מעצבים את החלל, ולהפעיל את כוחות היופי לא רק לשימושי וליעיל אלא גם לפואטי ולנשגב.

חללי התערוכה של המחלקה, יחולקו למתחמים שונים ולשאלות שונות על 'יופי בהתאמה אישית': אמת - יופי - זיכרון - חיים - כוח במתחמים יחשפו מקטעים נבחרים מתוך פרויקטי הגמר של בוגרי המחלקה, העוסקים כולם בדיון הפנימי על יופי דרך מחקר חומרי, מורפולוגי, פרוגרמתי, חברתי ותרבותי; אנו תקווה שהתערוכה תפגיש גם אתכם עם השאלה על יופיים של אובייקטים וחללים ותעלה שאלות על תהליכי עבודה עכשוויים בעיצוב בעידן שבו המעברים בין הקראפט (ייצור עצמי וידני) לעיצוב ממוחשב ושליטה במרכיבי החלל מחוברים יחד לכדי יצירה אחת.

שירלי חקק ביצירתה 'אור' – 'LUZ' מציגה סדרת גופי תאורה בהשראת ריקוד הפלמנקו. המחקר התמקד בקשר שבין תנועת גוף הרקדנית לתנועת בד השמלה תוך שימוש בחומר ניילון ממוחזר (רך) וצינורות פליז (יציב). Together / אתר קיבוץ מגל, פרויקט של איילת לויט על מרכז קהילתי עסקי של הקיבוץ המתחדש, עוסק במתן פרשנות חדשה למאפיינים התכנוניים של הקיבוץ. אבירם סטיון כהן מציג את צימנטיק מעבדת מחקר חומרית, שעוסקת שדה הסמנטי המושגי והרגשי של בטון ובוחנת את היחס שבין דימוי לחומר ע״י יצירת התנגשות בין דימוי קשה וקר לחוויה רכה.


עיצוב פנים- אבירם סיטון - צימנטיק

Yes or No, בית חולים, שמור על פרטיותך, משתפרת, כמו בקיבוץ, ארוחת שבת, City Pick, הצלחה וכישלון, הפרדס - מגזין דיגיטלי לתרבות יהודית, תזונה נכונה, אהבה מכוערת, שהכל נהיה בדברו, 600 דייטים - המגוון העצום של הנושאים והתכנים אותם מציגים בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית, ממחיש ומשקף את השפעתן ועצמתן של התהפוכות הטכנולוגיות, התרבותיות והחברתיות שאנחנו חווים כיום. התערוכה מצויה בתנועה מתמדת אל עבר העתיד, תוך התייחסות לבוגרים כבני אדם וכמעצבים עכשוויים, העומדים בפני אתגרים מקצועיים ודינמיים, ובפני שינויים משמעותיים ומהירים במקומו של הפרט בחברה ובתרבות.

התערוכה מציעה מרחבים שונים, מדיות שונות ואמצעי הבעה ותצוגה מגוונים, וירטואליים ופיזיים.
מתוך המרחב האישי והאינטימי שלהם, יוצרים הבוגרים תכנים, תגובות ומחשבות, שמשליכים על המרחב הציבורי, משפיעים עליו ומשנים אותו.

הסטודנטים יוצאים מגבולות הנוחות, לוקחים סיכון תרבותי ויוצרים קו תפר עדין בין האמנותי לבין תקשורת ומסרים שפונים לכלל החברה. במסע הזה הגבול בין האינטימי לציבורי משתנה ללא הרף. כך נוצרות טריטוריות חדשות שיוצרות סימביוזה בין הפרטי לכללי, בין האישי לציבורי- וכל זאת באמצעות שפה חזותית מרגשת ואותנטית .


עיצוב תקשורת חזותית- אריקה רוטברג - Avoidance
 

התערוכה תוצג בין התאריכים: 16/7 – 12/8. ימים א' - ה' – 16:00 – 21:30,
ימי ו' – 10:00-13:00, שבתות – התערוכה נעולה.
כתובת : המכון הטכנולוגי חולון גולומב 52 חולון הפקולטה לעיצוב בבניינים 6, 7
התערוכה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום