חדשות ואירועים

תחפושות מתגשמות בעזרת HIT

מבאט מוביל ועד מעבדת קורונה - הסטודנטים שלנו וילדי מרכז "איזי שפירא" מתכוננים לפורים.

 


המסורת המתמשכת של שיתוף הפעולה בין "בית איזי שפירא" ברעננה והסטודנטים מהפקולטה לעיצוב ב HIT בהכנת תחפושות מותאמות לילדים בעלי מוגבלויות קשות, נמשכת במלוא המרץ גם בשנת קורונה.
כ-40 סטודנטים מהפקולטה לעיצוב, רובם מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, נטלו גם השנה על עצמם בהתנדבות את הפרויקט בהובלת עדי שפיגל, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי זו השנה השישית.
הפרויקט מתבצע גם השנה, בשיתוף היחידה למעורבות חברתית בדקאנט הסטודנטים.


בכל שנה, לקראת פורים מתקיים הפנינג תחפושות בבית "איזי שפירא" סטודנטים מהפקולטה לעיצוב יוצרים תחפושות מקוריות לפורים עבור ילדים המתניידים בכיסאות גלגלים או בעזרת הליכונים.
הסטודנטים נפגשים עם הילדים והוריהם ויחד מנסים להגשים עבורם תחפושת משאלות ייחודית. התחפושות דורשות התייחסות לכיסא הגלגלים או ההליכון וכן ליכולת התנועה של הילד.

 

 

השנה, בשל מגבלות הקורונה, לא התקיים ההפנינג המסורתי. הסטודנטים עבדו באופן פרטני מול הילדים ואירוע הסיום התקיים בזום. הפרויקט זכה לסיקור תקשורתי ארצי במספר ערוצים.
 
"היה לנו חשוב מאד לקיים את הפרויקט ולהמשיך את המסורת על אף מגבלות התקופה." אומרת עדי שפיגל
"במקום לקיים אירוע גדול, הסטודנטים נפגשו עם הילדים ומשפחותיהם באופן פרטני, מה שהעצים את הקשר האישי שנוצר ביניהם. בכל שנה מרגש אותי לראות את החיבור המקסים שנוצר בין הסטודנטים לילדים ואת האופן שבו, באמצעות עיצוב, כסאות הגלגלים וההליכונים הופכים ממכשול ליתרון מעצים עבור הילדים."

 


מר שמואל גולדברג , מנכ"ל HIT בירך על המשך המסורת הזו ואמר כי המכון מחויב לקהילה ולחברה בישראל והפעילות הזאת היא חלק ממכלול פעיליות של המכון למען הקהילה. "מאד מרגש אותי באופן אישי לראות איך הסטודנטים שלנו עושים זאת באהבה גדולה והתנדבות מלאה. יש לנו גם בוגרים שממשיכים ומגיעים מידי שנה לפעילות המבורכת הזאת."


בין המתנדבים הנה מצאנו גם את קובי אדרי, הבעלים של חנות הסטודנטים במכון שבעבר תרם חומרים לתחפושות והשנה החליט לעצב בעצמו בהתנדבות תחפושת לאחד הילדים.


מספר תחפושות התייחסו לשנת הקורונה כגון "מעבדת קורונה" ואפילו חיסון קורונה וכל אלה לצד גיבורי על ופנטזיה.

 

כתבה ששודרה בחדשות כאן 11
___________________________________
 


 

כתבה ששודרה בחדשות ערוץ 12 
___________________________________
 

 

 

פורסם: 18/02/2021