חדשות ואירועים

ההגשות הן הפסגה של ארבע שנות לימוד

 

תקופת ההגשות של פרויקטי הגמר נחשבת לפסגת הלימוד בפקולטה לעיצוב. כאשר עבודה של שלושה חודשים ומתח ועשייה של ארבע שנים, מתנקזות לרגע אחד.

 

בוב אוראל

 

בוב אוראל, בוגר המכון, מרצה ומנחה פרויקטי גמר במחלקת לתקשורת חזותית בפקולטה לעיצוב אומר כי הגשת פרויקט הגמר ממקסמת למעשה את כל תקופת הלימודים ומאופיינת בכך שהסטודנט נדרש להכין משהו שהוא כולו שלו, החל משלב הקונספט, המחקר על הנושא, כתיבת ואצירת התוכן, לקיחת החלטות עיצוביות וההפקה כולה.

 

פרויקט הגמר מתחיל בבחירת הנושא שהכי חשוב וקרוב לליבם של הסטודנטים. בניגוד לקורס רגיל שלרוב הסטודנטים מקבלים נושא שאיתו הם עובדים, כאן הם מקבלים את החופש המלא להביא את עצמם באמצעות היכולות אותם רכשו במסגרת ארבעת השנים במוסד האקדמי, יכולות ניהול זמנם מעבר לכישורים הטכניים. במהלך הקורס, הסטודנטים מקבלים הנחייה אישית מהמרצה בקבוצות קטנות, והפרויקט לרוב הוא פרויקט רחב היקף שכולו נסוב סביב הרעיון של הסטודנט ועולמו האישי.

 

"בעיני, תפקיד המרצה לזהות את החוזקות של הסטודנטים שלו ולהנחות ואתם כך שיתאפשר להם לזרוח", אומר בוב. הגשת פרויקט הגמר הוא גם הזמן לייצר חשיפה עבור הסטודנטים לאנשי מקצוע בתעשייה אשר לעתים קרובות מגיעים להגשות וחווים דעה ובמקרים רבים אפילו מסמנים לעצמם עובדים פוטנציאליים שאליהם ברצונם לפנות. כך בעצם מתחולל מעין רגע מעבר ההופך את הסטודנט לקולגה אשר יוצא לתעשייה ולעולם המקצועי.

 

מישל חכיאשווילי

 

בוב אוראל בחר להציג כאן את פרויקט הגמר של מישל חכיאשווילי אותה הנחה השנה. מישל יצרה סדרת רשת אנימטיבית אינטראקטיבית בטיקטוק, העוסקת בביקורתיות עצמית ובתפיסת האדם את עצמו כלוזר. את התופעה היא מציגה בסדרה דרך "האני הריאלי" ו"האני האידיאלי" של ליז – רקדנית צעירה ורודת שיער השואפת להגיע מהשורה הרביעית אל השורה הראשונה הנכספת, תוך התמודדותה עם הביקורתיות העצמית שלה, שבסופו של דבר, היא לומדת לתת לה לקדם אותה ולא לעצור אותה. בין הפרקים העלילתיים ישנם אתגרי טיקטוק שונים, המיועדים לקהל היעד הצעיר שלכבודו הסדרה נוצרה.

 

 

לדברי בוב, הפרויקט הינו דוגמא לפרויקט מרשים שבו הסטודנטית יצאה מנושא אישי הקרוב לליבה, הובילה מא׳ ועד ת׳ את כל שלבי היצירה למשהו שלם, אשר קיבל חיים משלו, מעבר לכתלי המוסד האקדמי. בזכות רמת הביצוע הגבוהה של הפרויקט והפלטפורמה בה היא בחרה היצירה שלה יכולה להגיע לקהל יעד עצום ולקבל חשיפה עצומה.

 

פורסם: 26/07/2021