חדשות ואירועים

מעצבים מסלול מחדש


לובה אבזבקייב, כלכלנית במקצועה החליטה לערוך שינוי בחייה המקצועיים, גם בעיה רפואית לא צפויה לא מנעה ממנה את השינוי.

 

 

לובה, סטודנטית לתואר שני בעיצוב משולב, היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים שהחליטה לאחר עבודה בתחום, לשנות כיוון ולהתחיל לימודים לקראת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי.
הלימודים היו מרתקים אבל אלרגיה קשה לחומרי העבודה אילצה אותה להפסיק ללמוד. 


"חזרתי לתחום העיסוק הקודם אבל לא יכולתי לוותר על מה שנחשפתי אליו בלימודי העיצוב", היא מספרת. "התהליך המעגלי של המחקר והפיתוח, לא לקחת שום דבר כמובן מאליו, כל הזמן לשאול שאלות ותמיד לחפש את החדשנות שאפשר להכניס לכל תחום ולכל מצב. 
התכנית לתואר שני בעיצוב משולב אפשרה לי להמשיך ולהעמיק בשדות הללו. מכיוון שהקורסים אינם עוסקים בחומרים ספציפיים יכולתי לבחור את אופי העבודות שלי ולא הייתי מחויבת להשתמש או להיחשף לחומרים בעייתיים. 


בנוסף לכך, אופי הלימודים בתואר השני הוא עבודה בקבוצות מולטידיסיפלינריות מה שהיווה אתגר מעניין- למדתי למצוא את מקומי כל פעם מחדש בכל פרויקט- כשהקבוצה בה אתה עובד משתנה כך משתנות גם החוזקות היחסיות שלך ותפקידך בפרויקט. אופן עבודה זה לימד אותי הרבה על גמישות ועבודה בצוות דינאמי.


בנוסף למיומנויות אלה התואר השני נתן לי דריסת רגל התחלתית במספר שדות חדשים אותם לא הכרתי- כל אחד מהם יכול להעשיר תפקידים במקומות עבודה נוכחיים או להוות צוהר לכניסה לתחום עיסוק חדש.


 אני ממליצה להמשיך לתואר שני בעיצוב משולב ובמיוחד לאנשים שמגיעים מתחומים אחרים- הפיוז'ן בין חשיבה עיצובית לתחומים אחרים פותח את הראש ומוליד פרויקטים מעוררי השראה".


 

פורסם: 13/07/2021