חדשות ואירועים

סדנת הקרמיקה של HIT פתחה מפעל זמני במוזיאון ארץ ישראל

 

הביאנלה לאמנויות ולעיצוב בתל אביב מארחת את "אזור התעשייה" – מפעל קרמיקה, אשר ייצר במשך כחודשיים אובייקטים מקרמיקה בשלוש עמדות עבודה, שיהיו פתוחות לצפיית המבקרים.

 

שלומית באומן וסטודנטים של הסדנה. צילום: תומר ספיר


את העמדות ייאישו סטודנטים וסטודנטיות של הסדנה לקרמיקה HIT אשר ידגימו ייצור  אובייקטים מקרמיקה בשלוש דרכים:
לחיצת חומר קרמי בג'יגר מכאני, יציקות קרמיקה לתבניות, והדפסת תלת־ממד של קרמיקה. 


הסטודנטים המשתתפים בפרויקט יעבדו שלוש פעמים בשבוע במפעל שהוקם בגלריה "המגדל", וייצרו, לעיני המבקרים, אובייקטים בעלי שפה ייחודית לטכנולוגית הייצור. האובייקטים האלה יתווספו במהלך התערוכה לתצוגה אחת כוללת. 


ה"סדנה לקרמיקה" פועלת במסגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב, HIT מכון טכנולוגי חולון, ומכשירה סטודנטים לעיצוב בחומר קרמי. "מתוך נקודת מוצא ניסיונית נבדקים בסדנה גבולות התחום ונבחנים התחביר, העולם המושגי והשפה החומרית והצורנית של הקרמיקה, אומרת שלומית באומן, ראש הסדנה לקרמיקה ואוצרת התערוכה. 


"הסדנה מפגישה בין העולם החומרי לעולם הדיגיטלי, והיא מאפשרת חשיבה חדשה על שיטות העבודה בחומר. התנסות זו מאפשרת לסטודנטים להבין לעומק כלי ייצור תעשייתיים אל מול כלים דיגיטליים, ולחבר בין טכנולוגיה מסורתית או  Low techובין עולם ה-High tech, כחלק מהשינויים המתרחשים בתחום זה בעולם בכלל ובזה הקרמי בפרט".


המפגש בין גישה מחקרית וניסיונית ובין שימת דגש על תהליכי הייצור כמעניינים בפני עצמם, יצרו נקודת מוצא לפרויקט פרפורמטיבי שנוצר במסגרת הסדנה לקרמיקה.
הפרויקט נוצר כתגובה לתמה המרכזית של הביאנלה "מהי מידת האדם?" ומציג את נקודת המבט המורכבת של האדם היוצר של עולמנו ברגע הזה בזמן. היא מעלה שאלות שעוסקות במצב הקיומי של האדם ובעתידו, בנוף האנושי ובתרבות החומרית והחזותית, על רקע התפתחות הטכנולוגיה וכתגובה לתנודות הקרקע שעליה אנו עומדים.


במסגרת התערוכה, מוצגות בחלל הגלריה גם עבודות של בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי ב-HIT שעוסקים בעיצוב קרמי באופן מקצועי, וכן עבודות גמר נבחרות של סטודנטים ובוגרים של המכון.

 

 


אוצרת: שלומית באומן
אוצר חממת סטודנטים: תומר ספיר

 

שעות פעילות הסטודנטים בחממה:

ימים : שלישי, חמישי  16:00-20:00, 
יום שישי: 10:00-14:00 

 

בין התאריכים 25.07.23-14.09.23

 

מוזיאון ארץ ישראל, רח' חיים לבנון 2 ,תל אביב