חדשות ואירועים

מה עושים עם זה? תואר ראשון בעיצוב תעשייתי


גיא גבע, בוגר התואר הראשון בעיצוב על חיים כ- PRODUCT DESIGNER

 

גיא גבע


גיא גבע סיים את לימודיו במחלקה לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון לפני שנתיים וחצי אבל עוד במהלך לימודיו, הועסק כעובד ייצור בסטודיו לעיצוב N2N אשר מתמחה בתעשיית הרכבים הביטחוניים. "התחלתי כבר בשנה האחרונה לימודים וישר אחרי סיימתי, קיבלתי חוזה למשרה מלאה" הוא מספר.


N2N הינו סטודיו לעיצוב תעשייתי, בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחומי עיצוב מוצרים שונים, כגון: מוצרי צריכה יוקרתיים, מכשור רפואי, צעצועים ומתמחה בתעשייה הביטחונית, בעבודה עם החברות המובילות בתחום זה.


במהלך עבודתו בסטודיו, גיא עבד על פרויקטים שונים עבור חברות ייצור ופיתוח ביטחוניות, בהן המוצרים רגישים ודורשים עבודה רבה, הן מבחינת דיוק המוצר והן מבחינת בדיקה ובקרה מקיפה. "פרויקטים צבאיים מאד רגישים ושונים מאחרים. מבחינת זמן, אלו פרויקטים שיכולים לקחת גם עשר שנים, כאשר מתבצעות אינספור בדיקות מקיפות", אומר גיא. "לפעמים זה מתסכל מאד כי לא תמיד אתה מצליח לראות את המוצר הסופי שעליו עבדת כל כך הרבה זמן אבל מצד שני, אתה מבין את החשיבות שיש לייצור והפיתוח של כל מוצר וגם כמה הכל צריך להיעשות באקסטרה זהירות מכיוון ובסופו של יום, חיי אדם מוטלים על הכף".


גיא מספר שכחלק מהעבודה על פרויקט כמו רכבים ביטחוניים, יש הבנה כי זהו לא מוצר שמיועד לפנאי וכי הדיוק בפרטים חשוב עד מאד. לעומת זאת, תהליך העבודה לא שונה בהרבה ממוצרים אחרים. "עיצוב הוא עיצוב הוא עיצוב. זה אחד הדברים שהכי שמים עליהם דגש בתואר - הבנה שלמעשה כל מה שאנחנו עושים בו שימוש הוא תוצאה של עיצוב מוצר. בין אם בשוק המזון, הצעצועים או אפילו הנשק" מספר גיא. 


גיא צפוי להשתלב כמרצה בסגל הפקולטה לעיצוב ועתיד להעביר את הקורס "סטודיו".


כאשר נשאל על טיפ אחד לסטודנטים, וגם לאלו שבדרך, גיא ציין את צבירת הניסיון כערך עליון: "התחלתי בעבודה שלי בסטודיו N2N עוד במהלך הלימודים ועל אף שאז עוד היה מדובר על משרה קטנה, ראיתי איך הניסיון תורם לי יותר מהכל, ובזכותו, הגעתי למשרה מלאה ומתגמלת. צאו להתנסות בשטח!"