חדשות ואירועים

משלחת שגרירים ודיפלומטים זרים ביקרה בתערוכת הבוגרים של הפקולטה לעיצוב

משלחת של שגרירים ודיפלומטים ממדינות שונות ביקרה היום בתערוכת בוגרי המחלקות לעיצוב תעשייתי ועיצוב פנים בפקולטה לעיצוב.

 

צילום: דורון מסרנו


נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב קידם בברכה את האורחים, אשר חלקם כבר ביקרו במכון ואילו עבור אחרים היה זה הביקור הראשון, וציין כי המכון מעודד מאוד שיתופי פעולה אקדמיים וחוץ אקדמיים עם כל המדינות הרוצות בכך.

 

HIT כבר מקיים מספר רב של שיתופי פעולה אקדמיים ומחקריים עם מוסדות אקדמיים בלמעלה מ-35 מדינות ברחבי תבל ומאפשר חילופי סטודנטים ואף השלמת תארים במכון.

 

"החזון - חלום שלי הוא שכל מי שיבוא ללמוד אצלנו ילמד את שפתנו, השפה העברית", אמר פרופ' יעקובוב. "המכון מפתח את נושא הבינלאומיות לפי חזון המועצה להשכלה גבוהה ואני שואף לכך שעשרה עד חמישה עשר אחוז מסך הסטודנטים שלנו, דהיינו 500 סטודנטים מדי שנה, יהיו סטודנטים מחו"ל הלומדים כאן. הם יהיו אלה אשר לאחר סיום לימודיהם יהפכו להיות שגרירים שלנו במדינותיהם". 


האורחים סיירו בתערוכות הבוגרים ושמעו דברי הסבר על המוצגים מפי דקן הפקולטה, פרופ' דודי ראב"ד ומפי אוצרי התערוכות.בנוסף, שמעו האורחים דברי הסבר על הפעילות הבינלאומית של המכון מפי אירה איבשין גואטה, אחראית שת"פ ותוכניות בינלאומיות ומפי טוני לוי, מנהלת קשרי חוץ בלשכת הנשיא. פרופ' אנטולי גולברג, ראש בית הספר למדעי המתמטיקה סיפר על האפשרות להשלמת התואר הראשון במדעי המחשב ובמתמטיקה לסטודנטים מחו"ל מגיעים למכון עם רקע קודם ממוסדות אקדמיים בחו"ל ומשלימים תואר במכון.


הקבוצה סיירה במעבדת MADE העוסקת במתן פתרונות טכנולוגיים ועיצוביים חדשניים לאנשים עם צרכים מיוחדים, וב- Living Lab מעבדת ניטור הרגלי התנהגות של בני הגיל השלישי על מנת לשפר את איכות חייהם.

 

בקבוצת השגרירים והדיפלומטים השתתפו:
גב' אינס דמירי, הממונה על הקשרים בשגרירות קוסובו
מר מיכאילו טריפיץ קונסול ראשון וממונה על הקשרים בשגרירות סרביה.
מר אלכסנדר ניקוליץ, קונסול כבוד של סרביה.
מר דוסקו קובצביץ, ממונה על הקשרים בשגרירות בוסניה והרצגובינה.
גב' ג'מילה טאליבזאדה, נספחת תרבות בשגרירות אזרביגאן.
גב' ג'וקלה פאיבי, נספחת תרבות בשגרירות פינלנד.
מר לי דוק טרונג, שגריר ויאטנם בישראל.


קבוצת השגרירים והדיפלומטים לוותה על ידי השגריר דן אוריין, ראש מחלקת מדינות הבלקן במשרד החוץ.