חדשות ואירועים

הסטודנטים של HIT מגשימים חלומות

הסטודנטים לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב ב-HIT יצרו, הכינו ועיצבו תחפושות מיוחדות עבור הילדים בבית איזי שפירא

 

הסטודנטים של HIT מגשימים חלומות


כבכל שנה, במה שכבר הפך מסורת של ממש, הסטודנטים במחלקה לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון, מתגייסים למען הפרויקט הכל כך מרגש – "תחפושות מתגשמות", במסגרתו יוצרים המעצבים הצעירים תחפושות ייחודיות ומותאמות אישית עבור הילדים של בית איזי שפירא ברעננה.

 

האירוע המסורתי של בית איזי שפירא התקיים ב-17.03, ובמרכזו עמד פרויקט "תחפושות מתגשמות". סטודנטים התאימו תחפושות ל-30 ילדים עם מוגבלויות הנעזרים בכיסא גלגלים או הליכון, האווירה הייתה מרגשת, עין אחת לא נותרה יבשה למצהלות הילדים, והעיר רעננה צהלה ושמחה. הפרויקט נעשה בהובלת דקנאט הסטודנטים ב-HIT ובמימון המועצה להשכלה גבוהה.

 

מדובר בלא פחות מאשר הגשמת חלום עבור ילדים הנעזרים בכיסאות גלגלים או הליכונים וחולמים על תחפושת מרהיבה, כשאביזר העזר הוא חלק בלתי נפרד ממנה, לקראת החג שכולם אוהבים לחגוג ובעיקר להתחפש בו.

השנה ביקשו הילדים ברוח הזמן להתחפש לדמויות של חייל וטייס, אבל לצד אלו, ניתן יהיה גם לראות דמויות של אסטרונאוט, די ג'יי, שלגייה, סינדרלה, ברבי, כלב, במבי, וגם מאכלים וחטיפים אהובים כמו פופקורן, פיצה, חטיף שוקולד ואפילו גלידת "גולדה". 


  הסטודנטים של HIT מגשימים חלומות


המיזם "תחפושות מתגשמות" נולד מתוך החוויה הקשה של הילדים וההורים, בה כיסאות גלגלים והליכונים מסתירים את התחפושת המושקעת ופוגעים בשמחת הילדים ובשמחת החג, והסטודנטים של HIT  יוצרים מצב בו כיסא הגלגלים או ההליכון דווקא יכולים לשדרג את התחפושת ולהפוך אותה לייחודית וליצירתית יותר לשמחת הילדים והוריהם, ולעיני כל המתבונן.

 

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT מכון טכנולוגי חולון: "תחפושות מתגשמות הוא אחד המיזמים החברתיים של המכון שאני הכי גאה בהם ונרגש לראותם. עד היום נוצרו במסגרת הפרויקט עשרות תחפושות מיוחדות ומותאמות שהביאו אושר רב לילדים עם צרכים מיוחדים ולהוריהם. ב-HIT מתקיימים שורה של פרויקטים מעין אלו במסגרתם אנו מעניקים לסטודנטים שלנו חוויה מעצימה  של נתינה לזולת, ובה בעת תורמים לחברה כולה״.

 

שמואל גולדברג, מנכ"ל HIT מכון טכנולוגי חולון: "זה תמיד מרגש להגיע ולראות בכל שנה את פירות העבודה הקשה של הסטודנטים המעצבים שמורחים חיוך על פניהם של הילדים שכה משוועים לתחפושת מושקעת שעוצבה במיוחד עבורם. ישר כח!".

 

ד"ר לימור סהר-ענבר, דקנית הסטודנטים ב-HIT מכון טכנולוגי חולון: "שיתוף הפעולה המדהים הזה עם בית איזי שפירא מאפשר לילדים המקסימים להגשים את משאלת ליבם. מרגש עד דמעות לראות את האור והשמחה על פניהם. הסטודנטים שלנו מצידם, זוכים  לרתום את כשרונם למען נתינה אמיתית תוך חיבור אישי לכל ילד. אני גאה שהדקנט מוביל פרויקט חשוב זה עם המחלקה לעיצוב תעשייתי. תודה מיוחדת לאיריס זילברמן, ממונת "תקווה ישראלית" על לקיחת האחריות על פרויקט חשוב זה".

 

דנה יחיא שוויקמן, המרצה האחראית על פרויקט "תחפושות מתגשמות": "אני גאה בסטודנטים שלנו שבכל שנה מוכיחים לנו כמה כוחו של העיצוב מסוגל להעניק לאדם אחר ולשרת את הטוב בעולם".

 

הסטודנטיות אלה קוטלר, לירון זלייט ויולי הורביץ שייצרו את התחפושת של אריאל לוי - אסטרונאוט: "כסטודנטים, נהוג לעשות שיקולים מבחינת איזון בין זמן פנוי למילוי חובות סטודנטיאליות. אבל למרות זאת לא היססנו כי היה לנו ברור שזה פרויקט מגניב ומיוחד שמטרתו עשיית טוב. שמענו חוויות וסיפורים מעצימים משנים קודמות ורצינו לחוות חוויה אישית בעצמנו. נסענו לביתו של אריאל ופגשנו ילד מקסים וחמוד. במהלך הפגישה אור אמו הסבירה לנו מה הקשיים איתם אריאל מתמודד מבחינת מגבלותיו המוטוריות. אור הסבירה לנו שחשוב לאריאל שיהיו כוכבים ושמש. אריאל משתמש בהליכון עמידה וייצרנו קונסטרוקציה שמנצלת את עובי מוטות ההליכון. השקענו המון חשיבה על מה אריאל יראה מנקודת מבטו בתוך התחפושת ומה יראו מבחוץ אלו שיסתכלו עליו מן הצד".