חדשות ואירועים

תערוכות בוגרים בעיצוב תעשייתי ועיצוב פנים


נפתחו תערוכות הבוגרים במחלקות לעיצוב תעשייתי ועיצוב פנים בפקולטה לעיצוב ב-HIT

תערוכות בוגרים בעיצוב תעשייתי ועיצוב פנים 2023 | HIT מכון טכנולוגי חולון


בין כל העוברים והשבים ומבין המבטים הנרגשים של ההורים והסטודנטים, ניבטות להם עשרות יצירות ומיזמים מרתקים – אלו הם תוצרי עבודה של לימודים מפרכים בני ארבע שנים בפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון.


היום (ה) ב-13 ביולי החלו רשמית תערוכות הבוגרים של הפקולטה לעיצוב לשנת 2023. לאחר ארבע שנים בהם למדו לעצב, לשרטט, להתאים ולשלב יציגו כ-100 בוגרות ובוגרי תואר ראשון במחלקה לעיצוב פנים ועיצוב תעשייתי את עבודות הגמר שלהם בתערוכות סיום שהן חגיגת עיצוב מפוארת.


"לימודי עיצוב הם מסלול עקלתוני, מפרך ועתיר מכשולים" אומר פרופ' דודי ראב"ד, דיקן הפקולטה לעיצוב, "השנתון הנוכחי שהתנסה במסלול זה אותגר על ידי הקורונה ויכל לה. קצה הדרך הנוכחית המכונה "תערוכת הבוגרים" מוכיח את זה בכ-200 דרכים ואופנים".


הסטודנטים לשעבר, בוגרי המחלקות לעיצוב תעשייתי ולעיצוב פנים עמלו רבות על מנת שהכל יתכנס לרגע המיוחל הזה, בו הם מציגים את הפרויקט הסופי והמסכם של שנות לימודיהם בפקולטה לעיצוב במכון.


בתערוכה של בוגרי המחלקה לעיצוב פנים יציגו עבודות גמר, אשר מאחוריהן עבודה מחקרית, רעיונית ועיצובית, הנעה גם סביב האחריות הסביבתית של מעצב הפנים בתקופה זו.


"אנחנו שמים כמטרה לכוון את בוגרי המחלקה למציאות מתפתחת ומשתנה תדיר. התכתיב העירוני ו'הקיימי' מורה על מציאת שימושים חדשים למבנים קיימים, בדיקת דפוסי מחיה, תרבות ומסחר המקבלים פנים חדשות. אנו שם בקנה מידה גדול של חשיבה פרוגרמתית, ובקנה מידה מקומי וקטן יותר של הטיפול בחלל, בסביבת המשתמש, בחומרים ובטכנולוגיות" אומר אדריכל אודי קרמסקי, ראש המחלקה לעיצוב פנים.


בתערוכה של בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי יוצגו אובייקטים המשקפים את תחומי העניין המעסיקים את הסטודנטים בתקופה זו, ובנוסף התערוכה תזמין את המבקרים להצצה אל מאחורי הקלעים של תהליכי החשיבה והיצירה של הפרויקטים.


"תערוכת הבוגרים הנוכחית מהווה אבן דרך משמעותית הן לבוגרים והן לנו, סגל המחלקה. הישגי הבוגרים ראויים לציון בהתחשב באתגר העצום שהציבה לנו מגפת הקורונה אשר ליוותה את הבוגרים ולקחה חלק נכבד מזמן לימודי התואר שלהם. " אומר עופר זיק, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי.


מבין העבודות שיוצגו ישנן: נעליים שעוצבו להליכה על מאדים, מיזם חברתי המחבר בין כלביות למתנדבים בעלי יכולת וניסיון טכני על מנת לשפר את תנאי המחייה של כלבי מכלאות, יחידות דיור עצמאיות המספקות לדרי הרחוב את הצרכים ההומניטריים הבסיסיים, מרחב תרבות ערבי-יהודי ביפו המשמש כמקום ליצירה, מחשבה ודיאלוג בין תרבותי עכשווי ועוד.


התערוכות יהיו פתוחות החל מהערב (13.7) בשעה 19:00 ועד 21.7 . בימי ראשון עד חמישי בשעות 10:00 - 21:00, בימי שישי בשעות 10:00 - 14:00, בימי שבת התערוכות סגורות. הכניסה חופשית!!!


בואו לצפות, להתרשם ולהתרגש!!!פורסם: 13/07/2023