חדשות ואירועים

מרצים מהפקולטה לעיצוב בתערוכת NFT ביוון


שני מרצים מהמחלקה לעיצוב פנים מציגים בתערוכה דיגיטלית של שגרירות ישראל ביוון.

גב' לב-און ודר' מסינס

תמר לב-און וד"ר איליאס מסינס


תמר לב-און, אמנית ואדריכלית, והאדריכל ד"ר איליאס מסינס, מרצים במחלקה לעיצוב פנים, לוקחים חלק בתערוכה שהיא יוזמה של שגרירות ישראל באתונה, במשותף עם אתר האינטרנט Notdiff.com שסייע בהפיכת יצירות אומנות לפרטי NFT.


הפרויקט החל כיוזמה דיפלומטית תרבותית שמבקשת להדגיש את הערכים המשותפים של ישראל ויוון. עבודותיהם של המרצים לבן-און ומסינס נבחרו מתוך הגשות מרובות מכל רחבי העולם, והן מוצגות במשותף עם עבודות של אמנים נוספים, יוונים וישראלים.


יצירתו של ד"ר איליאס מסינס נקראת "נרטיב משותף תחת השמיים הכחולים". היא מציגה חיבור של רישומים של ד"ר מסינס במסעותיו בשנים האחרונות, ביוון ובישראל – ביניהן אתונה וירושלים - שהחיבור ביניהן מייצר 'מקום חדש' משותף ומאוחד תחת השמיים הכחולים המאפיינים את שתי המדינות. "אני יליד יוון ונמצא כל הזמן על הקו בין שתי המדינות. התערוכה הזו היא הזדמנות לבטא את החיבור הזה באמצעות ביטוי המקצוע שלי- אדריכלות" מספר ד"ר מסינס.


* הדימוי מבוסס על עבודה קודמת אותה הציג איליאס בתערוכה על 'ערים אידיאליות' בגלריה ווטרינה ב-HIT בשנת 2019.

נרטיב משותף תחת השמיים הכחולים / דר' מסינס
לעבודה המונפשת »


עבודתה של תמר לב-און היא עבודת אנימציה המחברת מבנים מקומיים (סביל אבו נבוט העותומני הממוקם ביפו) עם ארכיטקטורה יוונית בדמות הקריטדות, שבגופן אוחזות את מקדש ארכתאון שעל האקרופוליס באתונה. פניה של האמנית החליפו את אלה של הפסלים, וידיה מחוות ברכות ותנועות שחלקן נושאות אופי דתי וחלקן יומיומיות. הגוף בעבודה זו הופך לאלמנט מבני שנושא על כתפיו מבנים, בין אם פיזיים או תרבותיים.


* הדימוי מבוסס על עבודה קודמת אותה מציגה האמנית על חזית בניין ירושלמי בדרך יפו, מטעם גלריה "ביתא" הירושלמית.

עבודתה של לב-און
לעבודה המונפשת »


התערוכה ננעלת ביום שישי 23.12.2022פורסם: 06/12/2022