חדשות ואירועים

"עיצוב במה" של המעצבת בוקי שיף

פתיחת התערוכה ביום שני 14.2.2011

בשעה 18:30

בגלריה "ויטרינה"

 

בוקי שיף, מעצבת במה ישראלית בעלת מוניטין שהולך לפניה בחוגי התיאטרון והאופרה בארץ ובעולם. התערוכה הנוכחית, חושפת שיף את מגוון יצירתה הבימתית הכוללת: תפאורות לתיאטרון, תלבושות לאופרה ואביזרי במה. מובן שהתערוכה אינה מסוגלת להעביר את מלוא יצירתה ובמיוחד אין באפשרותה להחיות את רגעי הקסם של המופעים החיים. יחד עם זה התערוכה מציגה עדויות מאותם רגעי קסם בצורת תצלומים, סקיצות ותלבושות המעוררים את הדמיון.

ייחודה של בוקי שיף, כפי שזה עולה ממקבץ העבודות המוצגות בתערוכה, הוא ביכולתה לפרש באופן ויזואלי את הדרמה. היא יודעת ליצור עולמות ויזואליים עשירים שאינם כפופים בהכרח לזמן ולתקופת ההתרחשות. בבואה ליצור סצנוגרפיה לאופרה או הצגה, בוקי שיף שואבת את השראתה מאין ספור דימויים ויזואליים ועולמות כמו הציור, פיסול, אופנה, קרקס וטלוויזיה.

שהיא יוצרת מורכבות בדרך כלל ממגוון חומרים סותרים: חומרים יוקרתיים לצד חומרים זולים וסינטטיים. באותו אופן יודעת בוקי שיף לשלב בין עולמות קלאסיים ומודרניים. היא מחברת בעבודותיה בין עבר להווה כשההומור ושבירת המוסכמות מהווים מוטיב חוזר ביצירתה.

בוקי שיף נולדה בתל אביב. סיימה לימודי עיצוב במה ותלבושות באוניברסיטת תל אביב בשנת 1981. לאחר ששימשה כשלוש שנים אסיסטנטית לראש החוג דאז, לידיה פינקוס גני, החלה לעבוד כמעצבת במה ותלבושות עבור תיאטרון לילדים ונוער, תיאטרון רפרטוארי ,הפקות טלוויזיה וסרטי פרסומת. באמצע שנות ה80, עיצבה תלבושות לסדרת סרטי משלים ואגדות עמים עבור סרטי קסטל והבי.בי.סי. בהפקות אלה שהיו כרוכות בעיצוב מאות תלבושות מורכבות, נבטו זרעי הקריירה שלה כמעצבת תלבושות לאופרה בעתיד.

בשנת 1996, פנתה אליה האופרה הישראלית לעצב תלבושות לסיפורי הופמן עם הבמאי דיויד אולדן, עמו המשיכה לעבוד שנים רבות. בשנת 1996, עיצבה תלבושות עבור האופרה של ברלין להפקת לוהנגרין. בעקבות עבודות אלה החלה לקבל הזמנות לעבוד עם במאי האופרה מהשורה הראשונה בעולם בהם: ריצרד ג'ונס, ז'אן לואי גרינדה ורוברט קרסון, שעמם היא ממשיכה לעבוד עד היום.

לצד האופרות המשיכה בוקי שיף לעצב לתיאטרון הישראלי.עם חנוך לוין עשתה את המתלבט,חפץ והופס והופלה. הכלה וצייד הפרפרים של ניסים אלוני, החייל האמיץ שוויק, מחכים לגודו וחופשה בכפר.

בוקי שיף השתתפה בתערוכות קבוצתיות ויחיד בארץ ובחו''ל.בשנת 2004 קיבלה פרס כמעצבת תפאורה ובשנת 2006 פרס רוזנבלום לאמנות הבמה. בשנת 2004 קיבלה פרס מטעם רשות השידור הבאוורית בגרמניה על עיצוב לאופרה " לה קליסטו", ופרס האיונינג סטאנדרט באנגליה על עיצוב לאופרה " הכתרתה של פומפיי באופרה של לונדון.

כעת מציגה בוקי שיף מקבץ מעבודותיה בגלריה ויטרינה של הפקולטה לעיצוב בחולון.

אוצר: אריה ברקוביץ

 

פתיחת התערוכה: 14.2.2011 בשעה 18:30

התערוכה תוצג עד 5.3.2011

בגלריית ויטרינה , בניין 6

HIT מכון טכנולוגי חולון

רחוב גולומב 52