חדשות ואירועים

סדנת חנוכה של המחלקה לעיצוב פנים 2011 - "תאורה משנה מציאות (ולו לרגע)"

לאורך יום רביעי וחמישי ה – 21-22/12
הסדנה תכלול תהליכי עיצוב והקמת מיצבי תאורה בקבוצות מעורבות של סטודנטים, בהנחיית בוגרים ומורים, ובסיומה אירוע חגיגי מסכם.
הסדנה נועדה להעמיק ולהרחיב את העיסוק בעיצוב תאורה מעבר לקיים בתוכנית הלימודים של המחלקה, וליצירת פלטפורמה חווייתית לפיתוח המחלקה כקהילה יוצרת.
האור מייצג תקווה באשר היא ואת השאיפה לתודעה ודעת. בין אם האור זוהר – בוהק - בוקע – מרצד – חוזר - נשפך או, נוזל, עוטף, בין אם הוא הילה או נוגה - הוא מאפשר לנו לראות את ה"אחר" ולהראות את הנסתר והמודחק.
ברוח זו, ובהמשך לרוח מחאות הקיץ אנו מזמינים אתכם הפעם לעצב מיצבי תאורה בהקשרי חברה-סביבה – למען גירוש ה"חושך" והבלחת ה"אור בקצה המנהרה". אתם מתבקשים להשתמש באור - כ"חומר" מחולל וכציר מרכזי המעביר את החוויה ו/או המסר של יצירת שינוי. המיצבים יעוצבו תוך בחירה והשראה ממושגים וביטויים בהקשרי אור ושינוי:
 
תהליכי שינוי
 אבולוציה / טרנספורמציה / מהפכה / הישראלי החדש / סדר עדיפויות חדש ....
 
כל אחד הוא אור קטן - וכולנו אור איתן
 "סולידריות חברתית" / "אנרגיה קבוצתית" / "העם דורש צדק חברתי" ....
 
באנו חושך לגרש - "הת אור רות"
"שקיפות ציבורית" / "שולחנות עגולים" /"גישור" / "שיח ציבורי", "ליקוי מאורות", "אור בקצה המנהרה" / צדק ולא צדקה / "בר השגה"......

חומרים (יינתן דגש לנושא הקיימות): לוחות עץ, קרשים, צבע + מברשות / רולרים, בדים, יריעות חממה, חבלים וחוטי ברזל, ברגים – דבקים, קרטונים, טייפ סימון, פרופילים ופחים. וכל מה שתמצאו ו/או תייצרו...רשתות / קרטונים / אובייקטים / חומרים למחזור וכיו"ב.

אמצעי תאורה: ג'לים צבעוניים, פנסים, חבלי אור / לדים / ספוטים וכיו"ב.

מיקומים: מיצבי פנים - בבניין 6 ו- 7 (לא בכיתות), מיצבי חוץ – בסביבת בניינים 6 ו- 7 ובמקומות מאושרים.