חדשות ואירועים

מקום שני בתחרות אנימציה לסרטון של תמר מושקוביץ ושלומי שילינגר

מיוצרות בעבודת יד בארץ. פלאשהודסרטון אנימיציה של תמר מושקוביץ, מרצה לאיור במחלקה לעיצוב תקשורת חזותית, ושלומי שילינגר, מעצב תעשייתי בוגר המכון, זכה במקום השני בקטגוריית סרטוני הפלאש בתחרות האנימציה Bitfilm. דירוג הזוכים בתחרות נעשה על פי הצבעת הצופים, שנערכה במהלך חודשים מאי ויוני 2008.

הסרטון מתאר את היחסים המעורערים בין השכנים ב"פלאשהוד"
(Plushood), פרויקט משותף לשניים, הכולל עולם של חמש דמויות השוכנות באותו בניין בעיר כלשהי בעולם, לכל אחת אופי מופרע ומפוקפק, המנהלות ביניהן יחסי שכנות לא טובים במיוחד.
 
הפלאשהודים תורגמו לבובות רכות בעלות זרועות ארוכות ומחבקות, העשויות פליס צבעוני וסקאי (דמוי עור) עם גרפיקה בהדפסת משי. הבובות נעשות בעבודת יד ומיוצרות בארץ. כל בובה מגיעה עם ספרון ובו הסיפור שלה, והן נמכרות בחנויות בארץ ובעולם וכן באתרי אינטרנט שונים. עד כה כבר הספיקו הבובות להופיע בתוכניות טלוויזיה, בהפקות אופנה, במגזינים ובפרסומות. לפרויקט נלווה האתר www.plushood.com, הכולל קטעי אנימציה, הפתעות וביוגרפיה של כל אחת מהבובות.מככבים בתוכניות טלוויזיה, בהפקות אופנה, במגזינים ובפרסומות. הפלאשהודים

קודם לזכייה בפסטיבל
Bitfilm השתתף הסרטון האחרון meet your new neighbors גם בפסטיבל פיקטופלזמה והגיע לשלב הגמר בתחרות האנימציה השנתית של האתר אניבום. בקרוב יוקרן הסרטון בפסטיבל האנימציה אסיף בסינמטק תל אביב.
 
השם Plushood הוא שילוב של המילים plush ו-neighborhood. Plush הוא השם הכולל באנגלית לבובות העשויות מחומרים רכים.
 
הפלאשהודים הם נציגים ישראלים של תופעת בובות המעצבים למבוגרים שמתפשטת בעולם וצוברת מעריצים רבים. מעצבים ומאיירים נחשבים בעולם יצאו בשנים האחרונות עם בובות ודמויות פלסטיק פרי עיצובם. אלה פריטים בעלי ערך אמנותי ואספני שנסחרים בהתלהבות. חלק מהבובות מתפתחות לפורמטים נוספים כמו סרטי אנימציה, קומיקס ומוצרים נלווים.
 
בימים אלה משתתפים מושקוביץ, שילינגר והפלאשהודים בתערוכה הקבוצתית "Me, You and all the Others", המוצגת במרכז Urbanix לאמנות אורבנית וצעצועי ויניל בתל אביב.
 
שלומי שילינגר (31) בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי ב-H.I.T. המכון הטכנולוגי חולון (2002), הוא מעצב תעשייתי ומעצב תפאורה בתוכניות טלוויזיה, פרסומות ואופנה. מוצרים פרי עיצובו נמכרים בחנויות בארץ ובניו יורק.
 
תמר מושקוביץ, מרצה לאיור במחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-H.I.T. המכון הטכנולוגי חולון, היא מעצבת, מאיירת ואני מטורית, עובדת עם משרדי עיצוב ופרסום, הפקות לטלוויזיה, אינטראקטיב, אופנה ועוד. כמו כן מאיירת למגזינים, עיתונים וספרים בארץ ובחו"ל. את עבודותיה ניתן לראות באתר הפורטפוליו www.go-tam.com