דבר הדקאן


 
 
פרופ' דנה אריאלי דקאן הפקולטה לעיצוב
arielid@hit.ac.il
 
 
פרופ' דנה אריאלי
 
 
בראשית המאה העשרים ואחת נמצא העיצוב בקדמת היצירה האנושית. שינויים מהותיים שפקדו את זירות התרבות בחברות שונות הובילו את העיצוב להיות חיל החלוץ לפני המחנה, עולם יצירה שמטרים, מנסח ומתווה את הדרך עבור שדות יצירה אחרים.

עולם העיצוב שוב לא נתפס כמותרות היות והוא מתקיים בכל הסביבות הגיאוגרפיות והאנושיות ויש לו מגוון אדיר של הופעות הנעות על צירים רבים בה בעת ובעונה אחת: בין האסתטי לפוליטי, בין הפונקציונאלי והאוטונומי, בין הפרטי לציבורי ובין המסורתי להיפר-מודרני. בעשורים האחרונים התהווה קונצנזוס רחב לפיו מקצועות העיצוב, על שלל רבדיהם, נהנים מיכולת השפעה על הכלכלה, הפוליטיקה, החברה וכמובן גם על התרבות החזותית בחברות שונות.

הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון, מהוותיקות והמובילות בארץ, על מחלקות ה-B.Design שלה בעיצוב תעשייתי, עיצוב פנים ועיצוב תקשורת חזותית והתוכנית לתואר שני בעיצוב משולב (M.Design) עושה את המיטב על מנת להתחדש כל העת, ולהעמיד את סגל ההוראה הטוב ביותר שקיים בארץ בתחומים אלו. כל זאת על מנת להבטיח חוויות לימודים יוצאת דופן, כזו שתזכר שנים ארוכות לאחר שיושלמו תהליכי הלימודים בפקולטה.

אנו גאים בסטודנטיות ובסטודנטים שלנו, ומקווים כי תצטרפו אלינו!

 

בהצלחה

פרופ' דנה אריאלי
דקאן הפקולטה לעיצוב