חדשות ואירועים

קבוצת מחקר חדשה בנושא הנדסה ביו-רפואית הוקמה במכון

 
במסגרת מדיניות של עידוד פעילות אקדמית חוצת תחומי מחקר בין הפקולטות, פועל המכון לעידוד ולפיתוח פעילות המחקר של חברי הסגל באמצעות קבוצות מחקר ייעודיות. במסגרת המכון פועלות כבר כיום לא פחות מ-10 קבוצות מחקר. קבוצת המחקר בראשה עומד ד"ר רונן שושניק מהפקולטה להנדסה עוסקת בהנדסה ביו-רפואית .חברי הקבוצה שואפים לפרסם מאמרים ולזכות במענקי מחקר יוקרתיים אפילו מדברים על פיתוח מוצרים שיעלו את רמת החיים שלנו. שווה לעקוב אחריהם!
 
המכון הטכנולוגי חולון פועל לעידוד ולפיתוח פעילות המחקר של חברי הסגל באמצעות קבוצות מחקר ייעודיות. כיום קיימות במכון מעל עשר קבוצות מחקר וביניהן הנדסה ביו רפואית, ננוטכנולוגיה, השבחת פונטים, רשת חכמה, GIS, קיימות ועוד. כל קבוצת מחקר עוסקת בתחום ייחודי ובראשה עומד מנהיג טכנולוגי המרכז את פעילות הקבוצה. החברים בקבוצה הם חברי הסגל של המכון, סטודנטים ושותפים למחקר וליצירה ממוסדות אקדמיים אחרים ומהתעשייה. המכון מקדם את פעילות קבוצות המחקר באמצעות תמיכה בהגשת הצעות מחקר לקרנות מתאימות, ליווי ניהולי של פעילויות קבוצות המחקר, והקמת תשתית ממוחשבת להחלפת דעות, רעיונות ושיתוף ידע.
 
 
 
זרקור על קבוצת המחקר העוסקת בהנדסה ביו-רפואית
 
שם קבוצה: הנדסה ביו-רפואית
 
פרטים כללים: קבוצת המחקר הוקמה בינואר 2012 במטרה לעודד את המחקר והיצירה בתחום ההנדסה הביו רפואית במכון הטכנולוגי חולון. חזון הקבוצה הינו לשלב הידע הרב של חוקרי המכון בנושאי המחקר הביו רפואיים המצוים בחזית המדע (מכשור רפואי, נוירולוגיה, ממשקי מוח מכונה, חקר הסרטן, מחלות דם, שתלים ועוד) עם הידע ההנדסי, החישובי והפיזיקלי הרב המצוי בין כותלי המכון לטובת יצירת שיתופי פעולה מולטידיסיפלינריים ההכרחיים, כיום יותר מתמיד, ליצירת מדע ומוצרי קצה מצטיינים. כמו כן, צורפו לקבוצה חוקרים המתמחים בעיצוב מוצר וניהולו מתוך הבנת החשיבות העצומה של ראייה מערכתית כוללת וההכרח באסטרטגיות מחקר ופיתוח דו כיווניים: bottom-up ו-top-down.
 
מטרת הקבוצה: מטרת הקבוצה הינה ליצור שיתופי פעולה מדעיים בין החוקרים שיתורגמו לזכייה במענקים יוקרתיים ופרסום מאמרים משותפים ויקרבו בין אנשי הסגל מהדיסיפלינות והפקולטות השונות. בשלב מאוחר יותר ינותבו הפרויקטים בעלי הפוטנציאל המסחרי לפיתוח עסקי ליצירת מוצרי קצה שיאפשרו העלאת איכות החיים של המשתמשים. פעילויות הקבוצה יהוו את הבסיס להקמת תכנית ייחודית להנדסת טכנולוגיות בריאות.
בימים אלו מוגשת הצעת מחקר לתוכנית האיחוד האירופאי FP7 ICT Proactive העוסקת בשיטות חישוב ומודלים מתמטיים מתקדמים לניתוח בזמן אמת של אותות EEG הנרשמים בזמן דמיון תנועות יד מורכבות. מטרת הקונסורציום, בראשו עומד ד"ר רונן שושניק, הינה לאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות מוטוריות שונות (עקב ניוון שרירים, טרשת נפוצה, שבץ, גידול או טראומה) שליטה בזרוע רובוטית באמצעות דמיון תנועה.
 
חברי הקבוצה
 
ד"ר רונן שושניק ד"ר רונן שושניק - ראש הקבוצה
חוקר מוח. סיים לימודי הדוקטורט במכון וייצמן בחקר המוח ופוסט דוקטורט באוניברסיטת בר אילן במרכז לחקר המוח. תחומי התמחות – אלקטרופיזיולוגיה, דימות מוחי, פסיכופיזיקה מוטורית, פיתוח ממשקי מוח מכונה היברידים לא פולשניים ונוירופרוטזות.
ד"ר רפאל ברכאן ד"ר רפאל ברכאן
מידול ממוחשב של הטיפול במחלות כרוניות בכלל ומחלות נוירודגנרטיביות בפרט, telemedicine, זיהוי מוקדם וניטור של דמנציה, כריית נתונים רפואית.
ד"ר <a class=staff_id448 href="https://www.hit.ac.il//faculty_staff/דרור_לדרמן">דרור לדרמן</a> ד"ר דרור לדרמן
עוסק במחקר בנושא מערכות עזר אבחוניות ובפרט מערכות ואלגוריתמים לגילוי סרטן השד.
ד"ר עמוס בר דעה ד"ר עמוס בר דעה
ביו-ננוטכנולוגיה לפיתוח ננו חיישנים ביולוגים וכימיים ותאי דלק ביולוגיים.
ד"ר <a class=staff_id121 href="https://www.hit.ac.il//faculty_staff/יוליה_עינב">יוליה עינב</a>
מתמחה בביולוגיה חישובית ומתמקדת בחקר מבנה חלבונים ומודלים ביו-מתמטיים לאיתור מחלות. בעלת ידע רב בביוכימיה, פיזיולוגיה וגנטיקה.
ד"ר אלעד שגב ד"ר אלעד שגב
פיתוח מודלים חישוביים למערכות מורכבות עם דגש על מערכות ביולוגיות החל מהרמה המולקולרית דרך הגנטיקה ותפקוד הרקמה על מנת לאפשר ניבוי תהליכים על בסיס שינויים במשתנים התחלתיים.
ד"ר <a class=staff_id99 href="https://www.hit.ac.il//faculty_staff/איילת_בוטמן">איילת בוטמן</a> ד"ר איילת בוטמן
מבני נתונים מתקדמים ואלגורתמים בדגש על אלגורתמים בתחום התאמת תבניות. תחום זה עוסק רבות במידול תהליכים ביולוגיים במיוחד מחקר ה-DNA.
ד"ר קורנל לוסטיג ד"ר קורנל לוסטיג
השפעת המדיה על הפסיכו-ביולוגיה האנושית, ודרכים למדידת השפעות אלה.
ד"ר <a class=staff_id50 href="https://www.hit.ac.il//faculty_staff/נונל_טירר">טירר נונל</a> ד"ר טירר נונל
יישום FPGA, מיקרו בקרים, עיבוד אותות, תכנות גנטי וממשקים חכמים.
ד"ר שרה גרינברג ד"ר שרה גרינברג
חשיבה מערכתית ואבולוציית מערכות, שיטות יצירתיות לפתרון בעיות, חשיבה יצירתית (TRIZ), פיזיולוגית וגנטיקת בעלי חיים.
ד"ר <a class=staff_id37 href="https://www.hit.ac.il//faculty_staff/ישעיהו_גלזר">ישעיהו גלזר</a> פרופ' ישעיהו גלזר
טלסקופי חלל, דימות אופטי, פוטוגרפיה חישובית, אופטיקה ריכוז סולארי.
ד"ר <a class=staff_id169 href="https://www.hit.ac.il//faculty_staff/איגור_לפסקר">איגור לפסקר</a> ד"ר איגור לפסקר
ביו חומרים, מורפולוגית שטח, AFM, SEM.
ד"ר <a class=staff_id82 href="https://www.hit.ac.il//faculty_staff/אריה_בן_דוד">אריה בן דוד</a> ד"ר אריה בן דוד
כריית נתונים, למידת מכונה, למידה מונחית, שיטות מיון וסיווג נתונים.
 
 
 
 
 
 
 
ד"ר רומן גוט
מידול גידול סרטני, אונקולוגיה.
ד"ר אירינה וולינסקאיה ד"ר אירינה וולינסקאיה
תיאוריית מספרים אנאליטית, התפלגות אחידה אנאליטית, אי התאמת רצפים.
גב' מיכל רנות
ממשק אדם מחשב, עיצוב אינטראקציה, ממשק מוח מחשב.