שיחות קמפוס

"אם אני הצלחתי, כל אחד יכול”

"כדאי להצליח ולהתקדם, כי ידע זה כוח" מצהיר ארז אבו (27) מבת ים, תלמיד במכינה הקדם אקדמית .H.I.T המכון הטכנולוגי חולון. אבו, בן לאם חד הורית, נאלץ, בשל קשיים כלכליים, לסייע בפרנסת משפחתו מגיל צעיר, ולמד בבית הספר באופן סדיר רק עד כיתה ז'. "הלימודים במכינה הרימו אותי מאפס לחמש יחידות פיזיקה בציון של 80, חמש יחידות אנגלית בציון של 92 וארבע יחידות מתמטיקה בציון 90", הוא מתגאה. "אם אני הצלחתי בלי רקע בפיזיקה או מתמטיקה, כל אחד יכול! חשוב, שיותר אנשים ידעו על המקום הזה".

למה החלטת ללמוד במכינה הקדם אקדמאית ב-.H.I.T המכון הטכנולוגי חולון?
"המכון נותן הזדמנות שנייה לכל הנערים שלא 'הלך להם' בתיכון", מסביר אבו. "רוב המלגות הן ממשרד הביטחון. היה לי קשה להשיג מלגה בגלל הגיל שלי. ולמרות זאת, נלחמו במכון כדי להשיג אותה עבורי".

איך הייתה החזרה ללימודים אחרי כל כך הרבה שנים?
"אמנם לא יכולתי ללמוד עד עכשיו, כי עזרתי למשפחה, ואני בין המבוגרים במכינה, אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא", אומר אבו, שמעיד, כי למרות פער הגילאים, הוא לא נראה או מרגיש מבוגר והשתלב היטב בחברת הסטודנטים.
 
"בשיעורים הראשונים ישבתי עם פה פעור", הוא נזכר, "אבל מהר מאוד, בזכות המורים במכון, והדרך שבה הם מעבירים את החומר, הצלחתי להתקדם".

איך עזרו לך במכון להתמודד עם לחץ הלימודים?
"קודם כל, המורים מקצועיים מאוד ומלמדים ברמה גבוהה מאוד. הם מלמדים אותך גם, איך ללמוד, ומעודדים לימוד עצמי, הם עושים הכול, כדי לקדם אותך", מספר אבו, שבנוסף לכך שלקח על עצמו (באישור מיוחד) מערכת שעות עמוסה, באמצעותה הוא משלים את כל הבגרויות בשנה וחצי, הוא אף מחזיק במשרה במחלקת הכספים של פלאפון.

"אני יכול להצביע על כל מורה ומורה ועל הדרך שלו לגרום לך להצליח", הוא מוסיף. "קצרה היריעה מלהכיל את המחמאות, שיש לי, על המורים במכינת המכון. בנוסף, יש הרבה תגבורים לפני מבחנים ופרויקט מטעם המכון, שבו מצמידים לך סטודנט שיעזור לך. לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה ישבה איתי ועם חבר סטודנטית מהמכון, כמה שרק היינו צריכים".