שיחות קמפוס

"אווירה זורמת ומרגיעה"

"הכול היה מעל מאה אחוז, ואני ממליצה בחום להגיע ללמוד במכינה, כדי להכשיר את הקרקע ללימודים לתואר ראשון", מצהירה אורית אשכנזי (25) מחולון. אחרי שנה, בה השלימה שתי בגרויות, הרחיבה שתיים נוספות והפכה לאימא.


למה בחרת ללמוד במכינה ב- .H.I.T המכון הטכנולוגי חולון?
"בחרתי במכון, כי חיפשתי מקום קרוב לבית, והיה לי ברור, שאני אלמד במכינה ולא לבד, כי אני צריכה משמעת", מסבירה אשכנזי, "העובדה שקיבלתי, כמו רוב התלמידים, מלגת לימודים לא השפיעה על הבחירה, אבל בהחלט שימחה אותי מאוד".


איך הייתה החזרה ללימודים?
"הרעיון ללמוד אחרי כמה שנים, שלא למדתי, נראה לי מאיים ומפחיד", מודה אשכנזי, "אבל המרצים במכינה מצאו דרך רכה ונעימה להעביר את השיעורים. כך, שכבר כשהתחלתי ללמוד לא הרגשתי, שקשה לי. הרעיון היה יותר מפחיד מהמצב בפועל. משהו באווירה היה זורם ומרגיע. כל הזמן הזכירו לנו, שלא כפו עלינו ללמוד, וזה השפיע".

את שבחיה היא ממשיכה לחלק לצוות, ממנהל המכינה ועד אחרון המרצים, "כולם היו מקסימים, והעבירו את החומר יפה, גם במקצועות, כמו אזרחות, שקשה ללמד. דאגו לנו, שנבין הכול, ושלא יהיה חסר לנו כלום. היה לי כיף מאוד לבוא ללימודים".

חלק ניכר מתקופת לימודיה במכינה עבר על אשכנזי, כשהיא בהיריון עם בתה, היום בת חודשיים. "זה לא תמיד היה קל", היא נזכרת, "אבל דאגו לי תמיד לכיסא נוח, זכיתי להבנה ולתמיכה ללא סייג, אין לי מילים".

את מרוצה מתוצאות הבגרויות?
"הציונים שקיבלתי היו טובים מאוד", מספרת אשכנזי בשביעות רצון. "קיבלתי באזרחות 80, ציון שהוא גבוה בהרבה מהממוצע הארצי, בספרות - 84, במתודולוגיה של מדעי החברה - 96, במדעי המדינה - 95, בסוציולוגיה 89 ובאנגלית 94".