פרויקטים עם הקהילה ולמענה

פרוייקט בית נועם - הפקולטה לעיצוב


בית נועם הוא מרכז לבוגרים צעירים בעלי לקות שכלית ונכות פיזית קשה, הממוקם בקרית אונו. בית נועם שם לו למטרה לדאוג לחניכיו למשך כל חייהם ולתת להם הזדמנות לחיות חיים מלאים ומספקים, בסביבה נגישה, כמשתתפים פעילים ומשולבים בחברה.

כחלק מחזון זה מתפתחת בבית נועם תכנית לתעסוקה של החניכים, והאתגר איתו התמודדו הסטודנטים של המכון בפרויקט היה לפתח מוצרים שיוכלו מחד להיות מיוצרים ע"י החניכים (בהתחשב ביכולותיהם המוטוריות), ומאידך להיות מוצרים בעלי תוקף וערך מוסף תדמיתי ואולי אף הזדמנות לביטוי אישי לחניכים עצמם.

במהלך הפרויקט עבדו הסטודנטים עם קבוצה של שמונה חניכים ולמדו להכיר באופן פעיל, דרך עשייה משותפת, את יכולותיהם ואת האתגרים המוטוריים הניצבים בפני החניכים. אחת לשבועיים בילו הסטודנטים והחניכים בוקר של עבודה משותפת שבמהלכו נבחנו טכנולוגיות ייצור שיכולות להתאים לחניכים, שוכללו שיטות ייצור הנהוגות בבית נועם על מנת לאפשר מגוון חדש של מוצרים, ונחשפו דרכי יישום חדשות ומקוריות לעבודות יצירה שנעשות ע"י החניכים.

במקביל לתהליך המשותף שנעשה עם החניכים, פיתחו הסטודנטים פרויקטי עיצוב מגוונים תוך הקפדה על שיקולים של תדמיתו של בית נועם, יעילות הייצור, חשיבה שיווקית, חיפוש דרכים שונות לאפשר ביטוי של החניכים במוצרים המתגבשים וכן ביטוי לייחודיותו של בית נועם ולערך המוסף שבמוצר המיוצר במסגרתו. 

מנחה: גב' עדיטל אלה


 

פמוטים

   

  ספלי קרמיקה