גלריה ויטרינה ע''ש ג'וליה מזרחי

ק_קו_קומ_קומקומים

 
תערוכה חדשה של הסדנה לעיצוב קרמי, בפקולטה לעיצוב, מספקת הצצה לכל תהליך העיצוב.
 
הקומקום מאגד בתוכו אוסף של פונקציות כמו הכלת נוזלים, מזיגה, יציבות, אחיזה ובידוד תרמי (מיכל מרכזי, ידית, זרבובית, רגל ומכסה). לפיכך, עיצוב קומקום הוא אתגר מורכב אשר הפך בשדה הקרמיקה לאייקון - הן כאובייקט שימושי והן כמצע לאמירה קונספטואלית.
 
 
 
קומקום מהווה סוג של שיא בשדה הקרמיקה השימושית. הוא אחד האובייקטים המורכבים לעיצוב, מבחינה שימושית, מבחינה צורנית, ומבחינת תהליכי ייצור. הקומקום מאגד בתוכו אוסף של פונקציות כמו הכלת נוזלים, מזיגה, יציבות, אחיזה ובידוד תרמי (מיכל מרכזי, ידית, זרבובית, רגל ומכסה). לפיכך, עיצוב קומקום הוא אתגר מורכב אשר הפך בשדה הקרמיקה לאייקון - הן כאובייקט שימושי והן כמצע לאמירה קונספטואלית. עיצוב וייצור קומקום דורשים רמה גבוהה של תכנון המאפשר לכידות צורנית ורעיונית.
 
הקורס הבסיסי לעיצוב קרמי ניתן לסטודנטים משנה ב' של המחלקה לעיצוב תעשייתי וכקורס בחירה של המחלקה לעיצוב פנים ותקשורת חזותית. קורס זה מוקנה כסדנה המשלבת רכישת כלים מעשיים, כמו גם מושגים כלליים בתרבות חומרית באופן רחב.
 
תהליך הלמידה של עבודה בקרמיקה מצריך שליטה ברצף של שלבים המתכנסים בסיומו לאובייקט קרמי אחד. הקומקומים המוצגים בתערוכה, נוצרו במהלך הלמידה של השלבים השונים, ובניגוד למקובל - הם אינם תוצאה של עיצוב מתוכנן וידוע מראש, אלא של פיתוח מתמשך המושפע משלבי הלימוד השונים. לפיכך, הם בוחנים שאלות של קשר בין צורה לשימוש ובין חלקיו השונים של הקומקום ובין השלם.
 
התוצאה היא קבוצת אובייקטים בלתי צפויים, המהווים עשרות פרשנויות צורניות לחפץ מורכב ומרובד, מוזרים לעיתים ומלאי הומור וחן. התערוכה בוחנת את המתח בין תכנון ראשוני, או הדמיה מוקפדת השגורים בעיצוב, לבין עיצוב המונע מחומר וטכנולוגיה אליהם נחשפים המעצבים בתהליך הייצור, ומציפה את השאלה מי קודם למי: התכנון לטכנולוגיה או הטכנולוגיה לתכנון?
 
אוצרים ומרצים: שלומית באומן ויהונתן הופ
 
פתיחה : 12.1.17 גלריה V2
נעילה :27.1.17