חדשות והודעות

כנס יזמות אקדמית

הכנס נערך במרכז הכנסים ברמת אפעל, והוא מהווה נדבך נוסף בפעילות עניפה הנעשית במכון במסגרת מדיניות עידוד פעילות אקדמית חוצת תחומי מחקר בין הפקולטות.

כנס יזמות אקדמיתלכנס, שמטרתו קידום איכות המחקר והיצירה במכון, הוזמנו  כל חברי הסגל האקדמי של המכון, וכן  אנשי תעשייה ואנשי סגל ממוסדות אקדמיים נוספים אשר הצטרפו לקבוצות המחקר. בכנס הציגו מנהל תכנית מגנ"ט בלשכת המדען הראשי, מר אילן פלד; מומחה לקניין רוחני, זכויות יוצרים ופטנטים, עו"ד ד"ר שלמה כהן; נציג ISERD – תכניות נאיחוד האירופי, מר אביב זאבי; נציגת קרן BIRD, שת"פ ישראל – ארה"ב, גב' לימור נקר; ונציג חברת Arttic, מר דרור יגר. במהלך הכנס התגבשו קבוצות המחקר, אשר כל אחת מהן מתמקדת בתחום פעילות שונה וכוללת מגוון אנשי מחקר ויצירה מהפקולטות השונות במכון ובהשתתפות חוקרים חיצוניים למכון, במטרה לזהות תחומי מחקר ויצירה אינטגרטיביים משותפים. בראש כל קבוצת מחקר עומד מנהיג טכנולוגי, חבר סגל מהמכון, המרכז את פעילות הקבוצה.

 

להלן מעט פרטים על קבוצות המחקר (בסוגריים- איש הסגל מהמכון אשר עומד בראש קבוצת המחקר)

קבוצות המחקר:
 
1. אנרגיות חלופיות ורשת חכמה - ד"ר יובל בק
תכן של מערכי תאים סולאריים ומערכות אנרגיה חלופית, מניית חשמל חכמה ואיכון תקלות ומאפייני Smart Grid , חינוך שוק לתפיסת ה"אח הגדול".
 
2. ננוטכנולוגיה ופני שטח - פרופ' אמנון פרוכטמן
תכן של טכנולוגיות ליצירת חלקיקי ננו, אנאליזה ומיקרוסקופיה של פני שטח, נידוף של שכבות דקות וחקר פלסמה. חיכוך, בלאי ושימון חומרים, חקר פני שטח, מבנה של חומרים, ציפויים ושכבות דקות.
 
3. פוטוניקה ותקשורת אופטית - פרופ' אורי מחלב
פוטו-אלקטרוניקה, תקשורת על גבי סיבים אופטיים.
 
4. תשתית ממוחשבת להשבחת גופנים עבריים - פרופ' שמעון (ג'וגול) זנדהאוז
קבוצת  מחקר  בינתחומית  של  מעצבים  טיפוגרפיים , מהנדסים  ואנשי  מדע  שמפתחים אמצעים להעצמת  נוחיות  קריאת  טקסטים  בעברית  תוך  מתן  פתרונות  טיפוגרפיים  מבוססי  מחקר  בתחומים  מגוונים הקשורים  למנגנוני  ראיה , הבנה , תחושות  וכו'.
 
5. קיימות - ד"ר איליאס מסינס וגב' עדיטל אלה
התבוננות רוחב על החיפוש הגלובאלי בדרך לעיצוב ערים הפועלות על פי ערכי הקיימות, מאפשרת הצצה לעתיד הלא רחוק של ערים צפופות, מפגישות, משתתפות ומשתפות היוצרות עבור תושביהן אפשרויות חדשות ברמה האישית, הקהילתית והעירונית .
 
  מר אהרון כהן- Geographic Information System - GIS .6
מערכת מידע גיאוגרפית להצגה וניתוח של כל תופעה פיזיקלית ומרחבית. זיהוי, אחסון, עיבוד וניתוח וניהול של אותות כלשהם על גבי מפה גיאוגרפית.
 
7. עיצוב אינטראקציה - גב' מיכל רינות
עיצוב וחשיבה עתידית על נקודות המפגש בין בני אדם לבין טכנולוגיה, אוגמנטציה של אובייקטים באמצעות מידע מהרשת ומחיישנים, אינטראקציות במרחב הציבורי , ויזואליזציה וסוניפיקציה וממשקים שמאתגרים את החושים,  שיטות עבודה בעיצוב אינטראקציה ופרוטוטייפינג.
 
8. ניהול טכנולוגיה - ד"ר גילה אלברט
מחקרים המשלבים תחומים כגון מערכות מידע, ניהול ידע, חקר ביצועים, ניהול פרויקטים, ניהול תחבורה, משאבי סביבה וטבע, כלכלה, ניהול תחבורה, הנדסת מערכות .
 
.9

אנטנות וקרינה - פרופ' מוטי חרדים

 תכן ושיטות להקטנת קרינה בראש המשתמש .  הפחתת הקרינה באזור מסוים בקרבת רכיבי רדיו מהווה למעשה פתרון יעיל של בעיה בתחום תאימות אלקטרומגנטית (EMC ). ניתן ליישם פתרון מסוג זה גם להגנה על גוף האדם מפני קרינה אלקטרומגנטית. שימור התכונות של האנטנות מבחינת עקום הקרינה, תאום ונצילות הינו תנאי הכרחי בכל פתרון מסוג זה.
 
10. הנדסה ביו-רפואית - ד"ר רונן שושניק
הנדסה עצבית, ממשק מוח מכונה BMI  (תחום  המשלב  אותות  חשמליים  או  מגנטיים  הנרשמים  ישירות מהמוח  באופן  לא  פולשני) ואותות  ביולוגיים  אחרים  ליצירת  ממשק  בין  הנבדק  להתקנים  חיצוניים  כגון  זרוע  רובוטית, עכבר  מחשב  ועוד. עיבוד אותות רפואיים, כריית נתונים רפואיים וטכנולוגיות אבחון.
 
11. תעמולה מעצבת מציאות - מר איתן ברטל
המחקר עוסק בהיבטים האפיסטימולוגים של התעמולה ככלי ליצירת תמונת העולם ועיצוב המציאות הפרטית והקולקטיבית בין הוירטואלי לממשי. האופן בו אנו מכירים ותופסים את העולם סביבנו כממשי נבחן דרך מדיות התקשורת השונות וטכניקות התעמולה המכוננות את המצב התקשורתי וכפועל יוצא את הווייתנו.
 
12. טכנולוגיות למידה - פרופ' מיקי רונן
הוראה והדרכה מתוקשבת, משחקים מתוקשבים ללמידה והדרכה, סביבות הדרכה במובייל, עיצוב ממשק משתמש.
 
13. תיאוריה וביקורת בעיצוב - ד"ר דרור ק' לוי
פיתוח אקדמי של תכניות לימוד, שתחקורנה את ההיבטים המורכבים - הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים, האידיאולוגיים, התרבותיים והאסתטיים -- של העיצוב כיום.
 
14. פיתוח מתכונות חדשניות של קורסים מתמטיים - ד"ר אילת בוטמן
גישה של מתיחת פנים ורענון של הקורסים המתמטיים הניתנים בשנה א' בכלל הפקולטות המדעיות וההנדסיות והתאמתם למאה ה-21, במובן של הדגשת פנים יישומיים של הקורסים הנ״ל, אשר תבוא לידי ביטוי הן בהרצאות, הן בתרגולים והן במטלות הבית. כמו כן, יושם דגש על סנכרון בין הקורסים, באופן שיטמיע את השיטות והכלים המתמטיים הנלמדים בדרך הוליסטית יחודית שאינה נעשית כיום.
 
15. medical data & process mining - ד"ר רפאל ברכאן
תחום מולטי-דיסיפלינרי ומערב תחומי ידע מרפואה, מדעי המחשב, מתמטיקה שימושית ומערכות מידע. הקבוצה מורכבת מחוקרים במכון ומחוצה לו ועוסקת במידול, מדידה וכרייה של תהליכים רפואיים, לצורך השבחה ושיפור איכות הטיפול הרפואי.
 
 

יצוין, כי המכון מעודד סטודנטים מהפקולטות השונות להצטרף לקבוצות המחקר.

על מנת להצטרף, נא לפנות ישירות לראש הקבוצה.
 
 
לצפיה מוגדלת יש ללחוץ על התמונה