המכון בכלי התקשורת

תערוכת של המכון הטכנולוגי חולון

 
 
תמלול:
 
הדס סיני : מתי בפעם האחרונה עליתם על כדור פורח בזמן ביקור בתערוכה? אנחנו מניחים שגם מעולם לא השמעתם צלילים מוזרים במהלך ביקור בגלריה. אבל בתערוכה חדשה של מוזיאון העיצוב בחולון, כל זה דווקא יכול לקרות. הסטודנטים של המכון הטכנולוגי HIT מציגים שם תערוכה חדשה ורפי ברבירו שלנו ביקר בהם.
רפי ברבירו : איך ההרגשה להחזיק את הראש שלך בידיים? ואיך עושים טיפוגרפיה אנושית? אלה רק חלק ממיצגי תערוכת האוייבקטים האינטראקטיבים במוזיאון העיצוב בחולון, פרי יצירתם של סטודנטים מהמכון הטכנולוגי HIT.
דנה מיק, סטודנטית במכון הטכנולוגי HIT : יצרנו איזה ממשק שברגע שאני זורקת את הכדור הוא משמיע צלילים, ובהתאם למיקום שלו הצליל משתנה.
רפי ברבירו : רוב העבודות מבוססות על מניפולציות של צלילים.
שחר יעקובי, סטודנט במכון הטכנולוגי HIT : אם אני מעביר צורה שיש לה כל מיני חורים כאלה או את העיגולים האלה, אז הם ממש, הסאונדים הממש ממש מזוהים. מדובר פה גם על משקלים, יש כאלה שקלים יותר, קלים יותר.
שמוליק מעודה, סטודנט : על ידי התיפוף של הכדורסל על העבודה אנחנו נעשה שכבות של צלילים על צליל בסיס.
רפי ברבירו : ויש עבודות המסמפלות את הקול האנושי שהופך לפתע למשחק. בפרויקט הבא הוחלט להמחיש את חוויית השליטה על כדור פורח בעזרת משקל.
* זה לא איזה שהוא משחק מחשב, זה באמת אמור לתת את ההרגשה הנעימה של כדור פורח. ככל ג''ני בכר, סטודנטית : אני אקח יותר שקים הירידה למטה תגדל. וכשאני אחזיר שקים אז אני אעלה בחזרה למעלה.
רפי ברבירו : כיום כתיבה במחשב היא פעולה מהירה וכמעט טבעית, אך מה היה קורה אם הייתם מתבקשים לכתוב בעזרת הגוף?
גבע רוזנטל, סטודנט : שני אנשים יוצרים אות והמחשב מזהה את זה ויוצר בעצם, כותב לנו את האות על הקיר. בוא ניצור אייץ'', ביחד. אייץ''. איקס.
* אני עושה איקס, אתה לא עושה כלום.
רפי ברבירו : התערוכה תוצג לאורך כל חודש פברואר במוזיאון העיצוב בחולון, לכם רק נותר לבוא ולשחק.