המכון בכלי התקשורת

שמעון וילנאי - סטודנטים לעיצוב הנדסה וטכנולוגיה במכון הטכנולוגי חולון פיתחו עגלת קניות ממונעת

 
תמלול:
יעקב אחימאיר : סטודנטים לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון בנו עגלת מרכול ממונעת שעשויה להקל על אנשים המוגבלים בידיהם. הסטודנטים עשו מחקר ממנו עלה שמוגבלי ידיים ממעטים לבוא למרכולים בהיעדר פתרון ראוי להובלת המוצרים. על כך כתבנו שמעון וילנאי.
שמעון וילנאי : מקבץ של סטודנטים לעיצוב הנדסה מדעים וטכנולוגיות למידה במכון הטכנולוגי חולון, מציגים בין כותלי המוסד שורה של מוצרים ייחודיים בתערוכה שנפתחה אמש. גיא נובמינסקי, מירי חכמון ויעל צוויקל, שנה שלישית בעיצוב תעשייתי, מציגים עגלת מרכול עם מנוע עזר.
* היא נעזרת במנועים של שני קורקינטים שפירקנו, ובעצם ההפעלה שלה היא באופן אינטואיטיבי, היא אמורה להקל על חווית הסופר, בעצם במוט עצמו שיש בכל עגלת סופר, כאשר אני דוחפת אותה קדימה ממש קצת היא, הגלגלים עוזרים לי לנוע בעצם, אני לא צריכה להפעיל כוח. גם כשאני דוחפת אותה אחורה אז היא לוקחת את הרוורס, גם בסיבוב זה עובד, ובעצם זה לעזור לאנשים בעלי מוגבלויות, גם בעלי מוגבלויות בידיים שקשה להם לאחוז בעגלה ולדחוף אותה, וגם אנשים מבוגרים, כל מי שיכול להיעזר בזה בעצם. כיום מה שיש בסופרים זה עגלות לנכים עם מוגבלויות קשות ברגליים וזה עגלה שהיא שונה לחלוטין, ממונעת, העגלה והבן אדם יושב בצמוד לעגלה. כיום אנשים כאלה עם מוגבלויות בידיים פשוט לא מגיעים לסופר ממחקר שעשינו בענין.
שמעון וילנאי : התערוכה פתוחה לקהל בלא תשלום גם היום בין השעות עשר בבוקר לשתיים אחרי הצהריים.