המכון בכלי התקשורת

שמעון וילנאי: תערוכת עיצוב דיגיטלי מוזיאון העיצוב בחולון. ערן גלאור - סטודנט במכון הטכנולוגי חולון. גלית גאון - אוצרת התערוכה

 
תמלול:
יעקב אחימאיר : סטודנטים לעיצוב תעשייתי עושים שימוש בקוביות שקופות כדי להמחיש טכנולוגיות דיגיטליות שונות. הפרויקט משתלב בתערוכה של עיצוב דיגיטלי, המשותפת למוזיאון העיצוב בחולון ולמוזיאון ויקטוריה ואלברט, לא פחות, בלונדון. כתבנו לענייני תעשיה שמעון וילנאי.
שמעון וילנאי : מוזיאון העיצוב חולון מציג תערוכה חדשה שישית מאז נחנך לפני שנה ומחצה, וכותרתה חוויית עיצוב דיגיטלי. שיתוף פעולה עם מוזיאון העיצוב הותיק בעולם ויקטוריה ואלברט בלונדון. היצירות בתערוכה עושות שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות, וגם מעצבים ישראלים שולבו בה. המעבדה לאינטראקציה במכון הטכנולוגי חולון מציגה פרויקט ייחודי ובו 20 קוביות שקופות. מסביר ערן גלאור, סטודנט לעיצוב תעשייתי במכון.
ערן גלאור : אני אשמיע לכם קוביה שכתוב עליה מייק צל, בעצם לעשות צל, וברגע שעושים צל שומעים את הדבר הבא. אתם בטוח מכירים את זה שצרצרים אוהבים חושך, אז גם הקוביה הזאתי. קוביה נוספת שאני יכול להשמיע לכם נקראת קוביית הקלטה, רקורד, כמו המשיבון של פעם היא עושה את הדבר הבא, אני אקליט משהו: שלום לכולם, מה שלומכם? זה קצת רפרנס למשיבון הישן שהיה לנו פעם בבתים עם הקלטת.
שמעון וילנאי : לפרויקט הזה שותפים גם מיכל רינות שחר גייגר ולוקה אור. מה מיוחד בעיצוב דיגיטלי שאלתי את האוצרת הראשית של המוזיאון גלית גאון.
גלית גאון : התערוכה הנוכחית מביאה לידי ביטוי את החשיבות העצומה של מעצבים בתוך תהליכי פיתוח דיגיטלים. אנחנו רוצים להתרגש, אנחנו רוצים שיקרה לנו משהו ואנחנו רוצים לעבור איזה שהיא התבוננות על החיים שלנו דרך אמצעים דיגיטלים, ואת זה יכולים לעשות מעצבים והתערוכה הזאת שהיא כולה חווייתית מאפשרת לנו לשקוע לתוכה ולחזור למקומות מאוד נקיים, מאוד פשוטים של הבנה של התנסות דרך אמצעים דיגיטלים ולא בזכות אמצעים דיגיטלים.
שמעון וילנאי : תערוכת חוויית העיצוב הדיגיטלי תהיה פתוחה לקהל עד 10 במארס 2012. זה הזמן לבוא לראות וליהנות מחוויה באמת יוצאת דופן.