המכון בכלי התקשורת

ראיון עם פרפ' גדי גולן - תכנית להתמודדות עם הפחתת מקורות האנרגיה.

תמלול:
 
אריה גולן : חברות ישראליות בתחומי האנרגיה והתקשורת מגבשות בצוותא עם מומחים באקדמיה תוכנית ארוכת טווח להתמודד עם הפחתת מקורות האנרגיה לייצור חשמל, בארץ ובעולם. במכון הטכנולוגי חולון ידונו היום בפרויקט חדש ושמו סמארט גריד, רשת חכמה. הנה כתבנו שמעון וילנאי.
שמעון וילנאי : העולם נערך לתקופה שבה האנרגיה תיפחת עד מאוד ולא יהיה די דלק לייצר חשמל. האיחוד האירופי הקים מאגדים להתמודד עם התופעה החמורה. מדינת ישראל פירסמה מכרז וחברות חברו לאקדמיה בנסיון לגבש תוכנית חלופית בתמיכת המדען הראשי במשרד התמ"ת. מדובר בפרויקט הרשת החכמה, סמארט גריד. עימנו דיקאן הפקולטה להנדסה במכון הטכנולוגי חולון, פרופ'' גדי גולן.
פרופ'' גדי גולן : אם עד היום היה קשר של ספק לקוח עם יצרן החשמל, הרי שממחר כולנו נהפוך גם לספקים וגם ללקוחות. לצורך זה יצטרך לקום איזה שהוא ניהול מרכזי, מרכז עצבים, מרכז בקרה שהוא הסמארט גריד שיוכל לנהל את משק החשמל בארץ ובעולם. לכן בכל בית יותקן מונה חכם שיוכל מחד למנות את כל תעבורת האנרגיה בתוך הבית ומאידך יאפשר לפיקוח המרכזי, לאותו ביג בראדר, לאותו אח גדול לשלוט על צרכני החשמל בבית. זו היא מהפכה. המהפכה הזאת גדולה למעשה ממהפכת האינטרנט.
שמעון וילנאי : במכון הטכנולוגי חולון ידונו היום אנשי תעשיה ואקדמיה בתוכנית החדשה לשינוי משק האנרגיה בשנים הבאות.