המכון בכלי התקשורת

עופר זהבי, זהבי עצמון- תערוכה:"חללים רטובים" . קורס של המכון הטכנולוגי בחולון וחברת זהבי עצמון - חיסכון ומים ושימוש ירוק בחדר האמבטיה

 
תמלול:
אילת מידן: הרבה אנחנו אוהבים לדבר פה על ענייני חיסכון במים בחדר האמבטיה ואיך אפשר לייעל בשימוש בברזים מיוחדים. אבל אנחנו אף-פעם לא דיברנו כאן על הצד הירוק של כל חדר האמבטיה. שבעצם אפשר לעצב מוצרים ירוקים בחדר האמבטיה. וזה עושים עכשיו בתערוכה שנקראת "חללים רטובים", קורס משותף של המכון הטכנולוגי בחולון וחב'' זהבי-עצמון, יצרו יחד את התערוכה הזאת. ואני רוצה להגיד צהריים טובים, לעופר זהבי, שהוא סמנכ"ל שיווק זהבי-עצמון. שלום לך. אז זה נשמע יוזמה מאד מבורכת, אולי תספר לנו קצת, איך הגעתם לזה באמת?
עופר זהבי: כן. א'', הקונספט של החברה שלנו הוא באמת קונספט אקולוגי ושדואג לסביבה וגם לחברה ועושה הרבה מאד פעילויות. ואחת מהפעילויות האלה זה שיתוף פעולה שעשינו עם המכון הטכנולוגי בחולון, שעשינו קורס משותף אצלהם בפקולטה, שבעצם בא ונתן לסטודנטים דרור לעצב מוצרים שהם גם דרושים לחדר האמבטיה וגם טובים מבחינה אקולוגית, מבחינה חברתית, שאפשר לייצר אותם בקהיליות תומכות, בכל מיני מפעלים מוגנים וכו''.
אילת מידן: אני מבינה שאתם נתתם את הדגש גם על הנקודת מבט של תהליך היצור, וגם על זה שבאמת יהיה שימוש בחומרים ידידותיים, או שהם שאריות של תהליכי יצור מקומיים, נכון?
עופר זהבי: נכון. ויצאו תוצרים מאד-מאד יפים ומוצגים היום באולם התצוגה שלנו בלח"י, בסניף הדגל שלנו.
אילת מידן: תן לנו דוגמאות, לאיזה דברים אפשר לראות מעניינים ככה, שגם מבחינה עיצובית הם באמת.. גם אנשים שאוהבים שיק, לא יזלזלו בהם.
עופר זהבי: יש שם שטיח רגליים מאד מעניין שעושים משאריות של פורמרים, שלקחה סטודנטית וגלגלה אותם בכל מיני צורות ועשתה מהם מוצר מאד-מאד יפה.
אילת מידן: באמת יפה.
עופר זהבי: יש עוד שטיח אמבטיה, שהוא מצמיגים ממוחזרים, משאריות של צמיגים גרוסים, שגם מאד נעים ורך וגם אקולוגי מהבחינה הזאת, וגם מאד יפה צורנית. יש סל כביסה ממגבות ממוחזרות, אנחנו זורקים עשרות-אלפי מגבות בשנה, כל הבתי מלון, גם הצרכן הפרטי, ולקח סטודנט ועשה מהם בעצם סל כביסה, שגם..
אילת מידן: בדרך כלל המטמנות של המגבות, לא ניתן למחזר אותם או לעשות בהם שימוש חוזר, נכון? אז אתם השתמשתם בהם ככה עם שילדת רשת פלסטיק.
עופר זהבי: נכון. נכון. בדיוק. ואז יצא משהו מאד יפה.
אילת מידן: ראיתי גם שהשתמשתם לשירותים, לנייר טואלט, בבד שממנו עשויות חליפות הצלילה שאנחנו מכירים?
עופר זהבי: ניאופלם, אם אני זוכר את השם, נכון, עשה סטודנט מוצר מאד-מאוד יפה, בעצם מתיחה של הבד הזה..
אילת מידן: שהשתמש בשאריות..
עופר זהבי: נכון. משתמש בשאריות של החברה שמייצרת את חליפות הצלילה, ונהיה מוצר מאד שמח, מאד נחמד, זה נקרא אלסטיק, גם חלק מלקוחותינו יקבלו אותו מתנה, גם עוד איזה דבר שייצרנו אותו וגם נותנים אותו כמתנה.
אילת מידן: יפה. אז אני מבינה שחוץ מלבוא ולראות את התערוכה שלכם, שמוצגת בעצם מהיום, באולם התצוגה של זהבי-עצמון בבני-ברק, אפשר גם להשפיע ולבחור בפייסבוק, לעשות ''לייק'' תחת תערוכת "חללים רטובים".
עופר זהבי: נכון. בעצם עשינו בפייסבוק שלנו, תערוכת "''חביב הקהל". לקחנו את כל התערוכות, העלינו אותם לאתר ייעודי - עשינו אפליקציה ייעודית לעניין, ושם בעצם יש איזושהי תחרות שתהיה פתוחה כשבועיים, וחביב הקהל יזכה בפרס וכו'', וגם החשיפה..
אילת מידן: מי שזוכה מהמלייקקים - מי שעושה ''לייק'', הוא מקבל כוס טרמית אקולוגית למהדרין. אבל מי שזוכה מהמעצבים, אתם נותנים לו מכשיר אלקטרוני שבא ממפעלי סין, למה זה?
עופר זהבי: הו-הא..
אילת מידן: הייתי חייבת להתקיל אותך בזה. לא יודעת, איזה מתנה אקולוגית. קורס פרמקלט של מתנה לזוכה, לא יודעת. אתה אומר, בשורה התחתונה, כולם רוצים טכנולוגיה.
עופר זהבי: כולם רוצים בסוף טכנולוגיה. הקונפליקט של חיינו. אבל גם שלושת הזוכים קיבלו כבר פרסים אצלנו באמת בשיתוף עם הפקולטה, וזה ככה עוד איזשהו צ''ופר למי שבאמת חביב הקהל. מומלץ להיכנס, להצביע, לראות, לבוא לראות גם בסניף. צריך להיות מאד.. אנחנו מאד מצפים בקוצר רוח לעניין.
אילת מידן: טוב. אז נאחל לכם בהצלחה. מי שרוצה למצוא אתכם בפייסבוק כמובן, יכול לחפש תערוכת "חללים רטובים" ועד ה-25 בחודש, אפשר לעשות ''לייק'' לעיצוב שאתם הכי אוהבים, שהם דברים באמת יפים. אז שיהיה בהצלחה, תודה רב הלך, עופר זהבי, סמנכ"ל שיווק זהבי-עצמון.
עופר זהבי: תודה רבה. רק עוד מלה. בפייסבוק זה בעצם בתוך האתר של זהבי-עצמון. והתערוכה עצמה היא ברח'' הלח"י 24 בבני-ברק, באולם התצוגה.
אילת מידן: או-קיי. תודה. שבוע טוב.
עופר זהבי: תודה. גם לכם.