המכון בכלי התקשורת

מוצרים חדשניים שמציגים תלמידי המכון הטכנולוגי בחולון. אורלי גולן רון פרידמן מיכל רינות

 
 
 
תמלול:
 
דני קושמרו: מקרר שמדווח לך מה צריך לקנות בסופרמרקט, מטאטא שיעודד אותך לטאטא, וקרש חיתוך, קרש חיתוך שמלמד להכין סושי. דרור גלוברמן טוען שיש דברים כאלו.
דרור גלוברמן: כבר לא צריך לתלות על המקרר מגנטים ופתקיות עם תור לרופא שיניים, אפשר פשוט להקליד אותן, ואם רוצים להכין רשימת קניות, כבר לא צריך עט, הדלת אינטראקטיבית.
אורלי גולן: אם הילד שלך רוצה להזמין פיצה, אז הוא פשוט בא, לוחץ על הפיצה, והוא פשוט מזמין.
דרור גלוברמן: והמטאטא הזה, לא סתם מטאטא, אלא אחד עם חוש קצב.
רון פרידמן: ככל שאני מטאטא יותר, ככה בעצם מתווספים לי ערוצי מוסיקה וסאונדים, פחות מבאס לנקות את הבית.
דרור גלוברמן: מי אמר שמטלות היומיום חייבות להיות משעממות. לסטודנטים של המעבדה לעיצוב אינטראקציה במכון הטכנולוגי בחולון יש כמה רעיונות שאמורים לשדרג לנו גם את החוויות הכי שגרתיות ולהפוך אותן למהנות.
רון פרידמן: זה קרש שמלמד אותנו איך להכין סושי.
מיכל רינות: יצרנו מפלצת שקוראים לה "בובו-פלצת", ברגע שנכניס את כל הצעצועים, אז הוא ייתן לנו, הוא נותן לנו תשובה סופית שהוא שבע ושהוא מלא, והילד יכול ללכת לשחק עם דברים אחרים.
אורלי גולן: בעשורים הראשונים הנושא היה באמת היעילות, שיעבוד הנדסית, והיום אנחנו מסתכלים קדימה גם על עוד ערכים, על אולי משחקיות, איזשהו סוג של חוויה כיפית.
דרור גלוברמן: כל הרעיונות האלה פותחו מאפס בתוך שלושה-ארבעה שבועות, אבל אלה הם עדיין רק רעיונות, מאחורי הקופסאות עוד מתחבאים מחשבים וחוטים, ועד שהם יגיעו אליכם הביתה, המפתחים הצעירים צריכים עוד הרבה כסף, המון זמן ומזל.