המכון בכלי התקשורת

בוב אוראל סטודנט ממכון טכנולוגי חולון בנה מיצב שעזר לו להוריד משקל רב

 
תמלול:
 
מגישה : מי מאיתנו שניסה לעשות דיאטה, מכיר את התהליך המתיש של הרישום והתיעוד של כל מה שנכנס לפה, בוב אוראל, סטודנט במכון הטכנולוגי חולון בנה מיצב אינטראקטיבי שעזר לו להוריד יותר מ-50 קילו ממשקלו, רפי ברבירו פגש אותו.
רפי ברבירו : תארו לעצמכם שבמשך שנה שלמה הייתם צריכים לתעד את כל מה שאכלתם. זה בדיוק מה שעשה בוב אוראל כחלק מפרוייקט סיום התואר שנקרא מה אכלתי.
בוב אוראל : רזיתי חמישים קילו, בשנה של הרזיה, רציתי גם שאנשים יחוו את החוויה שאני חוויתי שיהיו מעורבים בתהליך שאני עברתי.
רפי ברבירו : הפרוייקט הפרוייקט כולל פסל ענק ומעל 300 מודלים מנייר המייצגים את המאכלים השונים, ברקע נשמעים קולות הבליסה, והצופה יכול אף לסרוק דרך בר קוד את המוצרים וללמוד כמה אוראל צרך במשך שנה.
בוב אוראל : יש פה 44 סוגי מאכלים, 90 אבוקדו בשנה, אכלתי 80 בננות בשנה, 12,250 גרם בשר אדום, אלף שלוש מאות שישים ושמונה פרוסות לחם קל, מאה עשרים ושתיים ברוקולי, מאה שלושים ותשע פרוסות עוגה. כשאתה שמן, במיוחד ילד שמן, אתה צובר הרבה טראומות מהילדות, ילדים זה עם רע, וכל הזמן יורדים עליך ומתעללים בך. רציתי שזה גם יעבור בעבודה באיזה שהוא מקום. ... כבול הוא כפול, יש לו תפוח בפה, יש פה מעין רפרנס של חזיר, של תינוק, של ורוד, שאתה עגול מרשמלו,
רפי ברבירו : הצופים שהגיעו וצפו בעבודה, לא הצליחו להישאר אדישים מול החשיפה האישית בפרוייקט של אוראל.
טל הרץ : הוא יצר כאילו משהו אינטראקטיבי, אבל אינטראקטיבי באמת, שאפשר לגעת בו לשחק בו וגם לסרוק, ואחרי זה גם לקחת את זה הביתה,
שירלי מימן דהן : כולם נראה לי כאילו שומרים על הדיאטה בסוג של סוד כזה, כל אחד עם התאריך הפרטי שלו, ופתאום זה הופך למשהו ציבורי,
בוב אוראל : נגיד אתה סורק מאכל, לכל מאכל יש קוד, כאילו ברקוד, וברגע שסורקים אותו הוא ממש מופיע בחלל, נופל על הדמות, הרעיון הוא שהתהליך הרזיה לא חייב להיות קשה, הוא יכול להיות פן, הוא יכול להיות כיף, נכון זה לא קל, לא קל, אבל זה אפשרי.
רפי ברבירו : האפליקציה שזמינה בינתיים רק באתר שבנה, היא לא הפרוייקט האחרון של אוראל, הוא כבר חושב על הפיתוח הבא.
בוב אוראל : אני אמשיך את הפרוייקט על המבנה אפליקציה שתוכל לכמת דברים מעבר לאוכל, לרגשות, לאיך אני מרגיש באותו יום, איך אני, מה הדברים שאני הולך לעשות במהלך היום שלי, איך אני, מה אני הולך לעשות הלאה. הכל אפשרי.