חדשות ואירועים

הוכרזו הפרויקטים הזוכים לאנדרטת חטיבות השריון שאינן קיימות עוד


באירוע שנערך במכון הוכרזו הפרויקטים הזוכים בתחרות לתכנון ועיצוב האנדרטה ל-15 חטיבות השריון שאינן  קיימות עוד.
 
התחרות  התקיימה במסגרת  פרו סמינריון  בשם "ארכיטקטורה וטראומה" בו השתתפו סטודנטים משנים ב' ו ג' משלוש המחלקות - עיצוב פנים, תקשורת חזותית ועיצוב תעשייתי בשיתוף פעולה עם עמותת  יד לשריון.
 
מקום ראשון - ''עשרים ו..'':. נופר   כהן. אסא אלבזו דנה צבדי
מקום ראשון - "עשרים ו.." :. נופר  כהן. אסא אלבזו דנה צבדי
 
את הקורס הנחתה פרופ' דנה אריאלי, דקאן הפקולטה לעיצוב והשנה הצטרפו אליה המעצב ראובן גבעתי והפסל דוד.
אירוע ההכרזה היה סיומו של פרויקט מאתגר ביוזמת עמותת חיל השירון אשר פנתה לפני כארבעה חודשים לפקולטה לעיצוב. עו"ד חנן ברנשטיין ,מנכ"ל העמותה:  בחרנו במכון הטכנולוגי כי רצינו ראש צעיר בעל תפיסה מרחבית אשר ייטיב להתאים את עיצוב האנדרטה להנצחה ולסביבה הטבעית".
 
מקום שני - ''מעיין השריון''- בר לויף, מירה לובבין, אור לשם.
מקום שני - "מעיין השריון "- בר לויף, מירה לובבין, אור לשם.
 
פרופ' דנה אריאלי: ״הפקולטה לעיצוב רואה לעצמה אתגר בשיתוף פעולה עם גופים מימסדיים מובילים בכללם עמותת יד לשיריון. שמחנו מאוד על הפנייה ועוד יותר על האפשרות לעבודה משותפת על אף המורכבות שבעבודה עם גוף ״מזמין״.

״אני גאה בסטודנטים שלנו ובו-17 ההצעות הנפלאות שקיבלנו. הלוואי שניתן היה לבחור בכולן אבל מראש הוחלט על שלוש הצעות זוכות. ההצעות שנבחרו מייצרות סטנדרט חדש בעולם ההנצחה הישראלי וכולי תקווה שהן תהווה תקדים ותשמשנה כמודל חיקוי עתידני."
 
מקום שלישי - ''רקמת הפלדה''  - מוריה דגוגה, יוליה פופוב, תגל אסולין, אורי בן ששון.
מקום שלישי - "רקמת הפלדה"  - מוריה דגוגה, יוליה פופוב, תגל אסולין, אורי בן ששון.
 
חבר השופטים כלל את: פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא המכון, פרופ' דנה אריאלי, פרופ'  אסא כשר, אלוף (מיל') יפתח רון טל, אורלי גפן, קצינת נפגעים ראשית לשעבר, אדר' יאיר ורון אדר' ניני ורשבסקי ראש המחלקה לעיצוב פנים, עו"ד חנן ברנשטיין ,מנכ"ל עמותת יד לשריון, דוד פאר וראובן גבעתי.
 
ראובן גבעתי הודה למשתתפים ואמר: "אני גאה בכם והניצחון שלכם הוא הניצחון של כולנו, ברמת הביצוע, החשיבה ופיתוח הרעיונות. התחלנו ולמדנו ומכאן אנחנו יוצאים עם כלי למידה שהם מאוד חשובים, אלה הלקוחות שלנו והם שותפים בהצלחת הפרויקט".

פרופסור אסא כשר ציין בסיפוק כי "אפשר היה לבחור כל אנדרטה, זוהי חשיבה מחוץ לקופסה וכששריונר אומר מחוץ לקופסה הוא מתכוון לכך אבל בסופו של דבר צריך להחליט על זוכים."

הפרויקטים הזוכים:
מקום ראשון - ופרס של 5000 ₪ - "עשרים ו.." :. נופר כהןֿ. אסא אלבזו דנה צבדי.
מקום שני -  פרס של 3500 ₪ - "מעיין השריון "- בר לויף, מירה לובבין, אור לשם.
מקום שלישי -  פרס של 2500 ₪  - "רקמת הפלדה"- מוריה דגוגה, יוליה פופוב, תגל אסולין, אורי בן ששון.

 
 
פורסם:12.6.17