כנס קניין רוחני

12:00 15-03-2017
     קניין רוחני
 

 
 
"יסודות בקניין רוחני ויזמות למעצבים ויוצרים - טכנולוגיה ופרקטיקה"
איך אפשר להגן על עיצוב או המצאה טכנולוגית? מה זה פטנט, מדגם וסימן מסחר? מה מותר ומה אסור "להוריד" מהאינטרנט ואיפה עובר הקו הדק בין העתקה אסורה להשראה מבורכת? מי הבעלים בזכויות על יצירות שיצרתי? על שאלות אלה ורבות אחרות נענה בהרצאה וניגע בהיבטים הפרקטיים של עבודת המעצב, הממציא והיוצר. בסוף ההרצאה יענה עו"ד וירז'נסקי-אורלנד על שאלות הסטודנטים
 
המרצה: עו"ד יותם וירז'נסקי-אורלנד מומחה בדיני קניין רוחני (פטנטים, עיצוב, זכויות יוצרים, סימני מסחר וסודות מסחריים) ובליווי סטארטאפים ומרצה בפורומים אקדמיים ומקצועיים בתחומי העיצוב, האמנות והיצירה כגון בצלאל, שנקר, מכון אבני ומנשר וכעת גם ב- HIT.
 
יותם כתב יחד עם שותפו את הספר "דיני מדגמים ועיצוב תעשייתי" המצוטט בפסקי דין של בתי המשפט.
דירוג משרדי עורכי הדין Legal 500 הגדיר אותו כאוטוריטה משפטית בתחום העיצוב:
"Yotam Werzansky-Orland is a key contact, whose knowledge of Industrial Design Law stands out."
 

 
"בדרך אל האקזיט - הגנה על הקניין הרוחני"
אתם יזמים מוכשרים, ויש לכם רעיון טוב. אוקיי, אז מה עושים? מפתחים מוצר, מחפשים משקיעים, רצים קדימה. אז חכו רגע! אחד הדברים החשובים ביותר במקרים רבים הוא הקניין הרוחני, והוא דורש הגנה, לפני שחושפים את המוצר או אפילו את הרעיון. בהרצאה נדבר על החשיבות של הקניין הרוחני, נבין מהו פטנט מול זכויות הקניין הרוחני האחרות, מה פטנט נותן לנו, ועל מה אפשר לרשום פטנט (באופן כללי ובעולמות התכנה בפרט). נדבר על תהליך רישום הפטנט, המשמעויות, הסכנות, ועוד.

המרצה: אסף שלו, עורך דין, עורך פטנטים - המייסד והבעלים של משרד Ace Patents. המשרד מספק ייעוץ בתכנון אסטרטגיית קניין רוחני, עריכת בקשות פטנט וליווי הליכי הבחינה שלהן ברחבי העולם, טיפול בסימני מסחר ומדגמים, ייעוץ בנוגע לאספקטים המשפטיים הקשורים בשימוש בקוד פתוח, ומסחור פטנטים.

שדות המסומנים ב (*) הם שדות חובה