חדשות ואירועים

חדשות ואירועים

HIT מכון טכנולוגי חולון, זכה השנה באפשרות להכשיר 80 ממוני אנרגיה מטעם משרד התשתיות האנרגיה והמים. מרכז המצויינות לאנרגיה חלופית ורשת חכמה המפעיל את התוכנית מציע לסטודנטים הלומדים במסלול "אנרגיה חלופית ומערכות הספק משולב" ללמוד קורסים נוספים על חשבון המכון לקבל את ההכשרה הדרושה.
הסרטון מציג שולחן אינטראקטיבי המתאר כיצד ניתן לשלב ולהשתמש באנרגיה חלופית בחיי היום יום. יש לציין כי השולחן פותח במכון בשיתוף פעולה בין מרכז המצויינות עם המעבדה לאינטראקציה.
חברה-בת של חברת סאנפלאואר הישראלית חתמה על הסכם לרכישת רישיונות להקמת חוות רוח בהיקף כולל של עד כ-100 מגה וואט בפינלנד. בעקבות החתימה היא צפויה להקים עד 5 חוות רוח בהיקף של כ-20 מגה-וואט כל אחת.
בתחילת יוני בין התאריכים 4-6.6.2014 התקיימה הועידה לאנרגיות מתחדשות בניו יורק (SE4ALL Sustainable Energy For All) במהלכה התפרסם הדו"ח שמתעד את הרמות שוברות השיאים של אנרגיה מתחדשת עולמית שנמדדו ב-2013.
מחקר חדש שנערך על ידי הפורום הישראלי לאנרגיה, מלמד כי ניתן לספק כמעט את מלוא צרכי האנרגיה של מדינת ישראל בשנת 2040 ממקורות אנרגיה מתחדשים.
בשנים האחרונות נעשו מאמצים גדולים להוזיל משמעותית את עלות הפאנלים הסולריים. נראה כי מחיר הפאנל הבודד הוזל משנת 2008 בכ 70%.
מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת MIT בארה"ב, פיתחו תא דלק המונע בגלוקוז. תא דלק זה יושתל במוחם של חולים משותקים ויוכל לעזור להם להזיז את ידיהם ורגליהם שוב.
הנפט שבמעמקי האדמה אוזל, ולחברות הרכבים היום ברור שעתיד המכונית תלוי באנרגיה חלופית. הנעה חשמלית מצטיירת כפתרון המושלם להנעת מכוניות העתיד, אולם קיבולת החשמל המוגבלת של הסוללות, משקלן הגבוה ועלותן היקרה הן הסיבות העיקריות שמעכבות את הפיתוח.