חדשות ואירועים

חדשות ואירועים

מה משותף לחברות: מרצדס, טויוטה, ב.מ.וו, פורד, רנו-ניסן, יונדאי ואחרות ?


הנפט שבמעמקי האדמה אוזל, ולחברות הרכבים היום ברור שעתיד המכונית תלוי באנרגיה חלופית. הנעה חשמלית מצטיירת כפתרון המושלם להנעת מכוניות העתיד, אולם קיבולת החשמל המוגבלת של הסוללות, משקלן הגבוה ועלותן היקרה הן הסיבות העיקריות שמעכבות את הפיתוח.
חברות הרכבים המובילות כיום בשוק: מרצדס, טויוטה, ב.מ.וו, פורד, רנו-ניסן, יונדאי ואחרות משקיעות סכומים גדולים של כסף בפתרון שונה לגמרי: ייצור החשמל על גבי המכונית באמצעות טכנולוגיית "תא דלק".

מערכת הנעת "תא דלק" הנה מערכת הנעה חשמלית נקיה לחלוטין. ברכב מותקן מיכל המכיל גז מימן ובעזרת תהליך אלקטרו כימי בו מתקשר המימן עם חמצן מהאוויר, מופקים חום וחשמל אשר משמשים לתנועה. חיבור כימי זה אינו פולט כל מזהם לאוויר מלבד אדי מים טהורים (H2O) ובכך מתקבלת הנעה חשמלאית ללא זיהום סביבתי כלל.

אולם ישנם מספר קשיים המעכבים את תהליך פיתוח מכוניות המונעות באמצעות תא דלק. בינהם עלות ייצור גבוהה של המערכת, הצורך בהקמה של רשת תחנות תדלוק מימניות, הקושי באחסנה בטוחה של מימן בתחנת הדלק והסכנות הבטיחותיות הקשורות בהובלתו. ומאחר ותהליך ייצור המימן הוא תהליך שדורש אנרגיה רבה ולכן מחירו עדיין יקר יחסית.
בשנת 2015 אנו צפויים לראות על הכביש את "מדצדס F-CELL" ואת "יונדאי ix35" הרכבים הראשונים שיונעו במערכת הנעה "תא דלק".
 

קישורים רלוונטים באינטרנט:
http://www.mercedes-benz.co.il/he-il/About-Mercedes-benz/News/------/
http://cars.walla.co.il/?w=/4700/2611345
http://cars.walla.co.il/?w=/4705/2610143
http://www.youtube.com/watch?v=lUBJXqnXkBQ&feature=player_embedded