ניהול פרויקטים - הלכה למעשה

ניהול והדרכה

קורס ניהול פרויקטים - הלכה למעשה

חשיבות ענף ניהול הפרויקטים עלתה מאוד בשנים האחרונות, כיוון שחלק ניכר בפעילות של ארגונים הפך מעבודה שוטפת לעבודה פרויקטאלית. בעולם דינמי, בו שינויים מתרחשים בקצב מהיר, גם תכניות טובות וותיקות נדרשות להתעדכן על מנת להישאר רלוונטיות, על אחת כמה וכמה בתחום ניהול הפרויקטים בו אי-ודאות ואילוצים הם חלק ממהות התפקיד. קורס ניהול פרויקטים הפך לקורס הכרחי עבור מנהלים בדרגים השונים, הן במגזר העסקי והן במגזר הציבורי, המתמודדים עם פרויקטים מורכבים יותר ויותר ומבקשים להביאם לידי גמר מוצלח.

מעבר לכלים וילדע מתקדם, לומד מנהל הפרויקטים בקורס שמרחב שלם של אפשרויות פתוח בפניו, ושאילוצים יכולים לעיתים להיות גם הזדמנות למינוף הפרויקט והשבחתו.

מה לומדים בתכנית?

שיטת הלימוד בהכשרת ניהול הפרויקטים כוללת חומר עיוני, הרצאות פרונטליות, דיונים, הרצאות בזום, הצגת פרויקטים לדוגמא, במסגרת ההכשרה תתבצע גם התנסות בכלים ממוחשבים לניהול פרויקטים.
כחלק מתהליך הלמידה יבחר כל אחד מהלומדים פרויקט לביצוע, בארגון בו הוא מועסק או פרויקט עצמאי אותו הוא מעוניין להציע או לבצע. בסופו של הקורס יהיו בידי הלומדים כלים לייזום, תכנון, ביצוע וניהול פרויקט על כל רבדיו:
ניהול אינטגרציה בפרויקט, הגדרה וניהול תכולת הפרויקט, תכנון וניהול לוח זמנים, ניהול עלויות, היכרות עם מערכת MS-PROJECT, ניהול איכות, ניהול משאבים, ניהול תקשורת, ניהול סיכונים, ניהול רכש, ניהול בעלי עניין ועוד.

* התלמידים יקבלו את ספר PMBOK: מדריך גוף הידע בניהול פרויקטים-מהדורה שישית.

למי מיועדת התכנית?

ההכשרה מתאימה לאוכלוסיית מנהלי/מנהלות פרויקטים בתחילת דרכם ומנהלי/מנהלות פרויקטים מנוסים המעוניינים להתעדכן בשינויים בתחום, בנוסף הכשרה זו מתאימה למנהלי/מנהלות פרויקטים המעוניינים לרכוש בסיס ידע שיאפשר המשך למידה למבחן הסמכת PMP.

היקף הקורס

קורס ניהול פרויקטים נלמד בהיקף של 72 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן כ- 10 שעות המיועדות לפרויקט גמר, משכו כ-18 שבועות, כ-5 חודשים. 
הקורס האחרון נפתח בחודש אוקטובר 2022. 
הקורס הבא ייפתח בחודש אוקטובר 2023.

מטרת הקורס

  1. להקנות למשתתפים ידע מקצועי תיאורטי בניהול פרויקטים המבוסס בעיקרו על PMBOK (מדריך גוף הידע בניהול פרויקטים), ידע המשמש לניהול אפקטיבי של פרויקט.
  2. הכרת כלים ושיטות עדכניים לניהול פרויקטים.
  3. תרגול פרקטי של כלים בניהול פרויקטים.
  4. הקניית ידע המהווה בסיס למידה למבחן הסמכת PMP.

דרישות הלימודים במהלך התכנית

נוכחות חובה ב- 15 מתוך 18 מפגשים
פרויקט גמר אישי

תעודת גמר

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודת גמר מטעם ביה"ס ללימודי תעודה ב­-HIT מכון טכנולוגי חולון.

המרצים

 
למידע נוסף, מוזמנים לפנות ליועצות הלימודים של התכנית: 03-5026825 או 6441*

"הקורס קידם אותי באופן אישי"

נעמה מועלם, בוגרת קורס ניהול פרויקטים

"נהנתי מאוד מאופן הגשת החומר בצורה מרתקת"

יצחק כרמלי, בוגר קורס ניהול פרויקטים

שדות המסומנים ב (*) הם שדות חובה