תכנית הכשרה 3D Medical Planner

מקצועות הרפואה

תכנית הכשרה 3D Medical Planner

מהפכת טכנולוגיות ההדפסה ב- 3D נמצאת בחזית החדשנות הרפואית ומהווה מרכיב חשוב ברפואה מותאמת אישית. יותר ויותר מרכזים רפואיים וחברות ציוד רפואי שואפים להוביל מהפכה זו ולבסס שירותי רפואה מותאמת אישית. זאת מתוך הכרת צרכי השוק וההבנה כי החלפתן של השיטות הכירורגיות המסורתיות בהטמעה ויישום של טכנולוגיות עיצוב והדפסה ב- 3D, כמו גם שילוב יכולות מציאות רבודה ומדומה, מאפשרים דיוק בביצוע פרוצדורות רפואיות ומבטיחים את הצלחתן.


התכנית היא פרי יוזמת המחלקה לטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה באמצעות בית הספר ללימודי תעודה, HIT - מכון טכנולוגי חולון, בשיתוף חברת Synerg3DMed, אשר זיהו את הצורך בחשיפת אנשי מקצוע מהדיסציפלינות הנ”ל לנעשה בחזית טכנולוגיות 3D ברפואה. יחד פיתחו תכנית הכשרה ייחודית ומקיפה בתחום מרתק וחדשני זה. התכנית כוללת לימודים תאורטיים והכשרה מעשית, במסגרתה יתמודדו הלומדים עם אתגרים מעשיים.

מבין הנושאים שילמדו בתכנית:

רקמות, שלד ומפרקים, שרירים גידים ורצועות; פתולוגיות שכיחות – מומים מולדים, מסתמים מלאכותיים, אפשרויות שונות להתערבות רפואית.

טכנולוגיות דימות – US (אולטרסאונד), CT, MRI, זיהוי מבנים ופתלוגיות אנטומיים במערכות אלו, אנטומיה של הלב וחלל הבטן, עבודה עם תוכנת Slicer.

הכרות עם תוכנות סגמנטציה (כגון: Mimix, 3MATIC), ממשקים, כלים, פקודות ומתודולוגיות עבודה במעבר מסריקה ותמונות דו-מימד לקבצי תלת-מימד, התנסות מעשית בתהליך סגמנטציה ותכנון טרום ניתוחי

הכרות עם תוכנות עיצוב משלים (כגון: Grasshopper, MeshMixer).

טכנולוגיות ייצור פולימרים: FDM, DLP, SLS, SLA, MJF, Polyjet; הכרות עם סוגים שונים של עיבוד משלים, חומרים תומכים ותהליכי סטריליזציה

תהליכים משלימים להכנת דגמים מודפסים לתכנון טרום ניתוחי ושימוש בחדרי ניתוח

יתרונות, דגשים תכנוניים, ושיקולים בבחירת פני שטח

דגשים בניהול מעבדה, סימולציות טרום ניתוחי עם רופא/ה, רגולציה, תיק IFU

מטרת התכנית

  • הכשרת כוח אדם לאיוש תפקידי מפתח במעבדות 3D במרכזים רפואיים
  • הכשרת דור העתיד של יזמים ומפתחים בתחומי טכנולוגיות 3D ברפואה מותאמת אישית

תעודת גמר

לעומדים בדרישות התכנית תוענק תעודת גמר מטעם ביה"ס ללימודי תעודה ב­-HIT מכון טכנולוגי חולון.

קבלה לתכנית

מותנית בראיון אישי

למידע נוסף, מוזמנים לפנות ליועצות הלימודים של התכנית: 03-5026825 או 6441*