כתבות ואירועים

כתבות ואירועים

תוכנית מנהיגות חדשה "המובילות", נחנכה במכון לעידוד נשים למקצועות הטכנולוגיים

לפרטים נוספים אודות התוכנית

 

תוכנית מנהיגות חדשה "המובילות", נחנכה במכון לעידוד נשים למקצועות הטכנולוגיים

 

סטודנטיות בשנה א' בעלות נתוני קבלה גבוהים, בפקולטות להנדסה, מדעים, טכנולוגיות למידה, הנדסת תעשייה וניהול וטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה, יוכשרו על מנת להשתלב בתפקידי ניהול בכירים בשוק העבודה.

 

 

אולי יעניין אותך

תוכניות לעידוד לימודי מדעי המחשב אצל בנות

יום עיון בנושא "מיתוג אישי", תכנית הנבחרות

 

 

תוכנית "המובילות" הושקה באירוע רשמי בהשתתפות נשיא המכון פרופ' אדוארד יעקובוב ועו"ד אורנה קופלוביץ', יועצת נשיא HIT להוגנות מגדרית. התוכנית נולדה מתוך צורך לעודד נשים למקצועות הטכנולוגיים ולתת להן כלים להשתלבות בעולם העבודה החדש.

 

בישראל כ-58% מהסטודנטים לתואר ראשון הן נשים ובכל זאת נוכחותן במקצועות ה- STEMScience, Technology, Engineering and Mathematics היא פחות מרבע (25%). אחוזים אלו ממשיכים להיות נמוכים גם כשהן ממשיכות לתפקידים בכירים בתעשייה.

 

התוכנית מיועדת לסטודנטיות בשנה א' בעלות נתוני קבלה גבוהים, בפקולטות להנדסה, מדעים, הנדסת תעשייה וניהול וטכנולוגיות דיגיטליות ברפואה, והיא נועדה לתת להם כלים פרקטיים ומיומנויות שיאפשרו להן למקסם את הפוטנציאל שלהן כבר עכשיו ובהמשך.

 

הסטודנטיות תעבורנה הכשרה במגוון מיומנויות שהוגדרו כחשובות ביותר לעשור הקרוב, (כגון: נטוורקינג לרבות נטוורקינג מקוון, אסטרטגיות תקשורת, העברת תוכן ועמידה מול קהל, ניהול משא ומתן, מיתוג אישי, שימוש נכון ברשתות חברתיות ועוד). בנוסף, הן תיחשפנה לסגנונות ניהול מגוונים של נשים בתעשייה, באמצעות הרצאות השראה ותתנסינה בהקמה וניהול של מיזם חברתי לטובת הקהילה, תוך וליווי קבוצתי ואישי (מנטורינג).

 

 

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT:

"המדינה זקוקה למובילות טכנולוגיות וזקוקה למנהיגות שלכן. אני רואה בכל אחת מכן מנכ"לית עתיד של חברה מובילה, אתן מהוות את המנהיגות הטכנולוגית שתוביל את המשק. תרמו לחברה ולמדינה ואנו מצידנו נעשה הכל כדי שתצליחו. 
אנו נמצאים בתקופה חדשה ומאתגרת עם קורונה ואי ודאות, ולאור זאת החלטנו להקים קרן תמיכה מיוחדת לסטודנטיות מצטיינות, על מנת לתת לכן ערך מוסף ולאפשר לכן להשקיע את כל כולכן בלימודים".
 

 

 

עו"ד אורנה קופלוביץ':

"יזמתי והקמתי את "המובילות" כתוכנית שתאפשר התפתחות אישית בתוך מעטפת קבוצתית תומכת ותכשיר את הסטודנטיות למקסום הפוטנציאל שלהן.
הנתונים בארץ ובעולם מצביעים בברור על הידע וההכשרה הנדרשים להשתלבות מיטבית, של נשים במיוחד, בעולם העבודה העתידי. המטרה שלנו היא למקסם את המיומנויות הללו בצורה המדויקת ביותר עבור הסטודנטיות שלנו, מתוך שאיפה להעלות את אחוז הסטודנטיות והבוגרות שלנו בתחומים אלו ובנוסף לאפשר להן השתלבות משמעותיות בחברה ובתעשייה בעתיד. 
המכון הטכנולוגי קבע הוגנות מגדרית כאחד מיעדי המפתח שלו, ובנוסף לתוכניות האחרות כמו 'הנבחרות' (תוכנית המנהיגות לסטודנטיות משנה ב') והעתודה הטכנולוגית (לתלמידות ולסטודנטיות בשיתוף אליס קוד), הקמנו את 'המובילות'- תוכנית הכשרה המצטרפת למלגת הלימודים שהמכון מעניק ונותנת ערך ממשי נוסף".

 

 

משתתפות התוכנית, אשר לא נפגשו זו עם זו עקב המצב, האזינו להרצאה מרתקת מפי לירון גליקמן, יועצת לפיתוח עסקי גלובלי, מומחית לנטוורקינג ומרצה בינלאומית, אשר שוחחה איתן על יצירת נטוורקינג מקוון שיעזור להן ליצור חברויות ללימודים.

 

 

 

לפרטים נוספים אודות התוכנית

 

 

פורסם: 10/11/2020