''הנבחרות''

פרויקטים

מה הדיבור?

כל ילד שני בישראל הוא קורבן לבריונות ברשתות החברתיות וכ-70% מהילדים סבלו מבריונות בבית הספר. החרם של פעם עבר למימד הווירטואלי והוא פוגע בכל כך הרבה אנשים - לא רק בילדים.

 

"מה הדיבור" הוא פרויקט נגד בריונות ברשת שיצרו בוגרות המחזור הרביעי של תכנית הנבחרות, שחר הטואל מהפקולטה לעיצוב ואביטל מעיין מהפקולטה לטכנולוגיות למידה. הפרויקט נוצר במטרה לשנות את השיח ברשת באמצעות הפלטפורמות הדיגיטליות שנתונות לכל משתמש כיום.

 

הקמפיין העיקרי שלנו היה באינסטגרם. שם הועלו תכנים כגון: סטורים, פוסטים, סיפורים אישיים. אנשים הם החומר גלם שלנו בפרויקט ואנחנו שואפות להגיע לכל נפש מודעת. עיקר הקמפיין, היה באמצעות הפילטר שלנו: “love not hate” באמצעותו הגענו לקהל רחב של משתמשים K40 (באינסטגרם זה נחשב כ"אש").

 

 

כיום אנחנו שואפות להמשיך לחשוב על קמפיינים ייחודיים שמעלים את המודעות ויוצרים שינוי חברתי, סביבתי וחוויתי. בחרנו לעסוק בפרויקט נגד בריונות ברשת מתוך כוונה לשנות, לתקן שיח קיים ולתת את הצד שלנו ולהמשיך להתעסק בנושא כמו שעסקנו בעבר. שחר הטואל בעיצוב ואביטל מעיין בטכנולוגיות למידה. ומכאן שילבנו את המדיומים ופיתחנו את ״מה הדיבור״. למדנו, שאנשים רוצים לשנות שיח שלילי ושואפים לשינוי חברתי. אנחנו הבנו בתהליך ובהשקת הקמפיין שאנחנו לא לבד ובאמת ישנה דרישה לשינוי חברתי.

 

 

 

לעמוד האינסטגרם של הפרויקט

 

 

 

 

 

אביטל מעיין:

"אני למדתי שאני יכולה להביא רעיון לידי מימוש ושהוא גם יתפוס קהל רחב. הרגשתי תחושת מסוגלות ולהיות פעילה ברשתות החברתיות".

 

 

 

שחר הטואל:

"למדתי שפשוט לעשות ולהאמין שאתה לא לבד ולא לפחד. לתת לרעיונות שלך במה ולתת לדברים לזרום".

 

 

 

 

פורסם: 14/12/2020

חדשות