מיני אתרים

השראה נשית

"תעשי מה שטוב לך! או כמאמר השיר "רק מה שאת אוהבת"

עדי כהן סימן טוב, מנהלת תכניות הלימוד והשיווק בביה"ס ללימודי תעודה.
 
האם לדעתך קיים שיויון מגדרי ומה היית רוצה לתקן/להוסיף
לצערי, אין עדיין שיוויון מגדרי, גם כיום נשים נתקלות בתקרת זכוכית, כאשר נשים מוכשרות מצליחות ומגיעות לתפקידים בכירים, ההצלחה שלהן נתקלת בהרמת גבה וחשדנות. יש עוד דרך ארוכה עד שנשיג שיוויון מגדרי.
 
מי האשה שהכי השפיעה עלייך או מהווה עבורך מודל?
אין אשה אחת שהשפיעה עליי. יש המון נשים חזקות, מרשימות, פורצות דרך שמהוות השראה. הנה חלק מהן:
מארי קירי כימאית ופיסיקאית, שהקדימה את זמנה והייתה האישה הראשונה שלימדה באוניברסיטת סורבון שבצרפת, האישה הראשונה שזכתה בפרס נובל והראשונה שזכתהבפרס נובלשני בתחום נוסף - כימיה.
 
רוזה פארקס
אישה אחת שהוכיחה לעולם שמחאה, קטנה אך עיקשת, יכולה להביא לשינוי גדול. היא שינתה את פני ארה"ב לעד באמצעות פעולת מחאה פשוטה, היא סירבה לפנות את מקומה באוטובוס לנוסע לבן במונטגומרי, אלבמה. פארקס נעצרה, אולם הצעד האמיץ שלה הביא בסופו של דבר לביטול חוקי האפליה הגזעית בארה"ב.
 
אמיליה ארהארט
טייסת וסופרת אמריקאית, האישה הראשונה שחצתה את האוקיינוס האטלנטי בטיסת יחיד, קבעה שיאי טיסה רבים וכתבה ספרים רבים על חוויותיה שהפכו לרבי מכר. נעלמה בנסיבות לא-ברורות בשמי האוקיינוס השקט בסמוך לאי האולנד במהלך ניסיונה להקיף את העולם בטיסה, בשנת 1937.
 
גולדה מאיר
ראשת הממשלה האשה הראשונה והיחידה של מדינת ישראל.
 
חנה סנש
לוחמת ומשוררת יהודייה, צנחנית, שהתנדבה לשרת בצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה נגד גרמניה הנאצית. צנחה לשטח הונגריה הכבושה, נתפסה, נחקרה בעינויים והוצאה להורג.
 
מלאלה יוספזאי
ילידת 1997(!) , תלמידת בית ספר בפקיסטן. פעילה למען זכויות נשים בעמק סוואט, שם אסרו אנשי הטאליבן על נשים ללמוד בבתי ספר‏. לאחר שנורתה ע"י איש טאליבן בנסיון להתנקש בחייה כנקמה על פעולותיה למען חינוך לנערות, הוכרזה בשנת 2014 ככלת פרס נובל לשלום, הצעירה ביותר שזכתה בפרס נובל.
 
מה העצה הטובה ביותר שהיית נותנת לבתך או לאשה אחרת.
העצה הטובה ביותר שאני יודעת לתת היום לביתי או לחברה ולקח לי הרבה שנים להגיע לתובנה הזו: תעשי מה שטוב לך! או כמאמר השיר "רק מה שאת אוהבת" .