''הנבחרות''

פרויקטים

מאגר מידע ליוצאים לחילופי סטודנטים

מגישות: שירה נתן ואליזבת ברעם


 

שירה נתן ואליזבת ברעם סטודנטיות במכון, משתתפות בתכנית הנבחרות ויחד הן יזמו את פרויקט: הקמת מאגר מידע עבור סטודנטים מהמכון היוצאים לחילופי סטודנטים.
משתתפות תכנית המנהיגות "נבחרות" מתבקשות ליזום במסגרת התכנית פרויקט חברתי, הפרויקט החברתי מאשר לסטודנטיות ליישם את הכלים והמיומנויות שרכשו במסגרת התכנית. 
הפרויקט שלנו עסק בהקמת מאגר מידע עבור סטודנטים הטסים להשתתף בתכנית לחילופי סטודנטים לעיצוב במכון טכנולוגי חולון.

 

הרעיון לפרויקט עלה בעקבות החוויה האישית של שירה, שהשתתפה בתכנית חילופי הסטודנטים. 
כשהתעניינה לראשונה בהשתתפות בתכנית, היא גילתה שהפקולטה לעיצוב איננה מספקת מידע לגבי מוסדות הלימוד האופציונאליים מלבד שם ומיקום. גילוי זה היה תמוהה משום שבמשך שנים סטודנטים מהמחלקה חוזרים מהמוסדות עם ידע עשיר לגבי המוסד, תחום העיצוב הנלמד בו, אופי העיר בו הוא נמצא ועוד. שירה נתקלה בקושי לאתר את המידע לגבי המוסדות השונים והרגישה שהיא משקיעה מאמץ רב באיסוף וגילוי מידע על המוסד בו תרצה ללמוד, כיוון שהיו חסרות לה חוות דעת של סטודנטים אחרים שהשתתפו בתכנית לפניה.

 

מכאן נולד הצורך והרעיון לפרויקט אשר ירכז את המידע אשר ממילא קיים אצל הסטודנטים השבים מחו"ל וינגיש אותם עבור אלו הצריכים לבחור מוסד אליו לסוע ובו ללמוד. יחד עם אליזבת, הסטודנטיות בחרו להקים אתר \ לומדה \ פורמט טכנולוגי ממוחשב, אשר יחולק על פי קטגוריות כלליות ויכלול מנוע חיפוש מתקדם.

 

הפלטפורמה תשמש סטודנטים היוצאים לחילופים בצורה נוחה ויעילה, ותתעדכן מדי שנה באמצעות בקשה מכל סטודנט החוזר מתכנית החילופים להזין את המידע שרכש אל תוך המערכת.
העבודה התחלקה כך ששירה גיבשה את המידע ואספה את חוות דעת הסטודנטים בעזרת שאלון ממוחשב, ואליזבת אפיינה את מאגר המידע כאתר אינפורמטיבי. בשלב האפיון צוותה אל הסטודנטיות מנחה לפרויקט, ובוגרת המכון הטכנולוגי חולון, הדר רובין, בעלים של סטודיו TALYOS. הדר ליוותה את הסטודנטיות בתהליך האפיון UI/UX והעיצוב ועזרה להגיע לסקיצות ברמת גימור גבוהה.

 

 

 

המאגר נמצא בשלבי פיתוח, המאגר יורחב ויספק מידע לכל הפקולטות במכון ויעלה יחד עם השלמת פיתוח האתר החדש של מכון טכנולוגי חולון.

 

אליזבת
"הפרויקט היה הזדמנות עבורי להתנסות באפיון ועיצוב מאגר מידע תחת הנחייתה של אשת מקצוע מנוסה שעובדת כיום בתעשייה, ובכך ליישם את הידע שרכשתי בתואר בטכנולוגיות למידה עבור פרויקט חברתי בתכנית הנבחרות".

 

שירה
"הפרויקט היווה עבורי חוויה מעצימה של זיהוי בעיה ויצירת פתרון. כשהייתי בעצמי בתהליך היציאה לחילופי סטודנטים נתקלתי בתסכול מחוסר היעילות של המערכת, ומהעובדה ששנה אחרי שנה סטודנטים ששבים מחו"ל אוגרים מידע משמעותי לגבי מוסדות הלימוד השונים אך מידע זה אינו מנותב לשום מקום, וכך הסטודנטים היוצאים מוציאים אנרגיה מיותרת על איסוף המידע כל פעם מחדש. יצירת המערכת הממוחשבת אשר עתידה להתעדכן מדי שנה תחסוך משאבים יקרים לסטודנטים, ויש בה פוטנציאל לשיפור משמעותי של חווית החילופים".

 

 

פורסם: 26/11/2019

חדשות