''הנבחרות''

פרויקטים

"אוהבים לדעת"

 

"אוהבים לדעת": קבוצת וואטסאפ המיועדת לרווחת הגיל השלישי, שמספקת תכנים שונים ומגוונים

 

בר ראובני, שירה ציגנלאוב, דיה רוזנפלד וענבל קרייף, סטודנטיות במחלקות לעיצוב וניהול טכנולוגיה, משתתפות במחזור החמישי של תכנית "הנבחרות" במסגרתה הן הקימו את המיזם "אוהבים לדעת", קבוצת וואטסאפ המיועדת לרווחת הגיל השלישי, שמספקת תכנים שונים במגוון נושאים באופן יום יומי.

 

הפרויקט מתמודד עם מגבלות התקופה הנוכחית ומוציא ממנה את המיטב. בתקופה זו כולנו ערים למצוקתם של בני הגיל השלישי ובדידותם. במקביל קיימות באינטרנט הרבה מאות הרצאות, סדנאות ועולמות ידע נגישים. הסטודנטיות בחרו תכנים איכותיים ומרתקים והן מתווכות אותם לגיל השלישי באמצעות הקבוצה. הקבוצה החלה לפעול במהלך חודש אוגוסט 2020 והצטרפו אליה מעל 60 משתתפים.

 

 

 

 

יוזמות הפרויקט מספרות על הפרויקט ועל הבחירה בו:

 

 

 

דיה רוזנפלד:

"בחרתי בפרויקט מתוך מחשבה על סבתא שלי, סבתא אורה, הקורונה הדגישה בפני את הפער הקיים בין הדורות מבחינה טכנולוגית. סבתא מתעניינת מאוד בתחומים רבים, היא אישה חכמה וסקרנית. היא משתמשת בפלאפון בוואטסאפ ובפייסבוק אבל עם זאת מתקשה להסתדר ביוטיוב ובגוגל. 
כשדיברתי איתה היא סיפרה לי שגם חברות שלה מרגישות כך, הן מתכתבות הרבה אבל לא יודעות איך להגיע ל"דברים המעניינים".
מפה עלה הרעיון הכללי, במיזם בחרנו להקים קבוצת וואטסאפ שמנגישה את ה"תוכן המעניין" לאנשים מבוגרים שלא מתמצאים ברשת.
מאז שהקבוצה פעילה סבתא שלי לא מפסיקה לתת פידבקים חיוביים ולספר לי כמה היא נהנית מההרצאות.
באופן אישי אני מרגישה שהמיזם ותוכנית הנבחרות תרמו לי לחשיבה על דברים חברתיים וגרמו לי להבין שהם ניתנים להשגה ולעשייה. וכל הזמן קופצים לי רעיונות נוספים לראש. זה כיף לעשות משהו שעושה טוב מעשיר ומשמח את האדם האחר ומעבר לכך הכרתי בנות מקסימות".

 

 

 

 

שירה ציגנלאוב:

"כל אחת מאיתנו הגיעה להקמת הפרויקט מתוך מקום אישי וקרבה לאוכלוסיית הקשישים. במהלך הגל הראשון של תקופת הקורונה אני ריכזתי את ההתנדבויות של עמותת יוצאי יחידת שלדג באזור ירושלים בפרויקט עזרה וליווי קשישים. בשל כך נחשפתי לבדידות הגדולה בקרב אוכלוסיית הקשישים בתקופה הנוכחית ובכלל.
רצינו בפרויקט לקחת את מגבלות התקופה הנוכחית ולהוציא ממנה את המיטב. קיימות באינטרנט הרצאות וסדנאות מרתקות שבעזרת התיווך הנכון יכולות להפיג את בדידותם של אוכלוסיית הקשישים.
הפרויקט רץ כבר במשך חודשיים והתגובות שאנחנו מקבלות על הפרויקט הן מדהימות. פנו אלי באופן פרטי הרבה אנשים להודות לי על התוכן שנשלח לקבוצה. אני מרגישה שזאת שליחות חשובה בתקופה הנוכחית. חשוב לי שנמשיך לשלוח תכנים איכותיים על מנת להעביר לאוכלוסיית הקשישים את תקופת הקורונה בצורה הטובה ביותר. אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לנו להקים את הפרויקט במסגרת תוכנית "הנבחרות".

 

 

 

 

בר ראובני:

"בתקופת הקורונה הרגשתי את מצוקתם ובדידותם של אוכלוסיית הקשישים ולכן רציתי להעשיר ולגרום להם הנאה גם במגבלות התקופה. 
מהתהליך למדתי כי מעשה שעבורי הוא קטן עבור האחר הוא יכול להיות גדול ומשמעותי מאוד. 
אני מרגישה שעבדנו בשיתוף פעולה יפה ושהצלחנו להעביר ידע ולתת לאוכלוסיה תחושה שמשהו חושב עליהם ונמצא איתם בתקופה הזו במיוחד".

 

 

 

ענבל קרייף:

"פרויקט 'אוהבים לדעת' שביצענו במסגרת תוכנית ''הנבחרות'', נועד לספק מדי יום תכנים שונים במגוון נושאים לרווחת הגיל השלישי שיגרמו להם להנות בזמנם הפנוי. 
במסגרת ההיערכות לפרויקט, התאחדנו כקבוצה והתחלנו לגבש החלטות, נושאים ומהלכים בכדי להגיע למטרה.
פתחנו קבוצה בווטסאפ והמשכנו בפרסום ובגיוס אנשים שחשו געגוע ורצון לשמוע הרצאות וסדנאות מרתקות - במיוחד בתקופה הנוכחית.
הקבוצה פעלה במשך כחודשיים, עם מעל 60 משתתפים וניתן לראות את הפידבקים והיענות האנשים הנוכחים בקבוצה.
ניתן לומר שהפרויקט גרם לי להכיר ולדבר עם אנשים ולהנות מהאפשרות לשמוע סיפורים אישיים של אנשים נוספים שלא הכרתי ואת התמודדתם בתקופת הקורונה. כמו כן, למדתי איך לשמוע דעות של אחרים הנראות לי שונות ולהגיב בכבוד. קיבלתי תובנות רבות וזוויות ראיה חדשות תוך כדי הבנה מעמיקה בתחום רווחת הגיל השלישי".

 

 

 

פורסם: 20/10/2020

חדשות