''הנבחרות''

פרויקטים

מערך מתנדבים בהוספיס תל השומר

מגישה: דנה הרשקוביץ


 

דנה הרשקוביץ, סטודנטית לתואר שני בטכנולוגיות למידה ומשתתפת במחזור השלישי של תכנית "הנבחרות" בחרה לפרויקט הסיום שלה בתכנית להקים מערך התנדבות בהוספיס בתל השומר.

 

 

"התחלתי את הפרויקט עם רצון להקים מערך מתנדבים שיגיעו להחליף הורים המלווים ילדים בבתי חולים לכמה שעות. נתקלתי בהמון בעיות בירוקרטיות בנושא הייתי בכמה בתי חולים ובדקתי צורך, מצאתי שההוספיס ("התחנה הסופית") היא המחלקה שלא מגיעים אליה לכן החלטתי להקים מערך מתנדבים בהוספיס תל השומר, למה ? כי זו המחלקה הכי קשה שיש. המחלקה שבכל פעם שמגיעים המשפחות מתחלפות ואת מבינה שהחולים כבר אינם בין החיים. זו מחלקה שכל הזמן נמצאת באובדן ובמוות. ולי היה חשוב לתת לצוות המדהים שעובד שם במסירות ואהבה קצת אנרגיה. קצת חיות. קצת שמחה. קצת התאווררות".

 

 

 

"אז אני גאה לשתף שהיום המחלקה מלווה עי קבוצה של כ 60 מתנדבים פעילים. יש עמדת קפה עם עוגות ודברים מאפה שמתמלאת בכל שבוע, יש ליצנים רפואיים קבועים שמגיעים פעמיים בשבוע לשמח את החולים, המשפחות המחוות וכמובן הצוות, וכמובן יש שיתוף פעולה עם הצוות לכל בקשה שהיא, בחודשים האחרונים חגגנו את שבועות ואת חגי תשרי במחלקה, הבאנו כיבוד, להקה, נגנים ובעיקר הכנסנו שמחה למחלקת חשוכה. אני הכי שמחה שהקבוצה חיה ופעילה גם כשאני לא תמיד אוחזת במושכות". 
 

 

פורסם: 27/11/2019

חדשות