''הנבחרות''

פרויקטים

OnceAMonth

מטרת הפרויקט: לגרום לתחושת אחידות ושיתוף בין נשים החוות את המחזור החודשי

לוגו הפרויקט: OnceAMonth כרמל שרגאי | יעל צימרמן | מיכל חלפון

במסגרת פרויקט הסיום שלהן בתכנית המנהיגות לסטודנטיות "הנבחרות" בחרו, יעל צימרמן, כרמל שרגאי הופמן ומיכל חלפון מהפקולטה לעיצוב להקים ולעצב פלטפורמה עבור נשים שנקראת "פעם בחודש" העוסקת בסיפורים ודימויים של נשים סביב המחזור החודשי.


כמה מאיתנו דיברו עם הבוס/ית בגלוי בימים של כאבי דימום חזקים? כמה המציאו סיפורי כיסוי על מיגרנות וכאבי בטן במקום לדבר מפורשות?
מחקרים שנעשו מראים שרוב הנשים מעדיפות לשקר ולהמציא מחלות שונות ומשונות, העיקר לא לספר מדוע קשה להן יותר בימים מסוימים בחודש.

"פעם בחודש" באה להראות שיש דמיון בין הנשים, כולנו חוות חוויות דומות.
אין שום בושה בלשתף ואף לצחוק על אותם סיטואציות.
"פעם בחודש" מוסיפה פרשנות טיפה שונה וקצת הומוריסטית על אותם רגעים קטנים מהחיים. היא באה לתת מסרים להעצמה נשית.

כניסה לפלטפורמה

יעל צימרמן
יעל צימרמן
כרמל שרגאי הופמןכרמל שרגאי הופמן
מיכל חלפון
מיכל חלפון


יעל כרמל ומיכל מספרות על תהליך יצירת הפרויקט:


יעל: רצינו לתת תחושת שייכות, להראות שזה בסדר לשתף, שכולן חוות דברים דומים, גם אם הם מביישים או לא נעימים. לדעת לצחוק על המחזור הנשי לטובה ולרעה. בנוסף רצינו להביא פלטפורמה שמנגישה לבנות מידע בנוגע המחזור החודשי, בדרך הומוריסטית.


כרמל: נושא המחזוריות לי באופן אישי מאוד מסקרן ונוכח בחיי היומיום שלי, לכן היה לי חשוב ליצור בפלטפורמה שמשתמשים ביום יום כמו אינסטגרם, תוכן שמדבר באופן גלוי אותנטי ופתוח על כל מה שקשור במחזוריות האישה. בעיני אנחנו בתקופה שזה יותר ויותר מדובר אבל עדיין עם זאת יש המון סטיגמות ומיתוסים על המחזור הנשי שצריך לשבור!

מיכל: התהליך של הפרויקט היה מעניין מאוד, עשינו סקירה והובא לתשומת ליבנו על חוויות שבנות עוברות שלא מדוברות בחברה, היה לנו חשוב לשים דגש ולעשות אותם נורמבטיבים בחיי היום יום.


אריאל: הפרויקט נתן לי הזדמנות לעבור שלבים מהותיים בתהליך בניית פרויקט, החל מהחשיבה על בעיה, הגדרתה, חשיבה על פתרון וביצועו והיכולת לראות כיצד המשתמש מגיב למוצר הסופי. בנוסף, במסגרת תוכנית הנבחרות ניתנו לי הכלים לדרך חשיבה נכונה, הסתכלות מדויקת יותר על בעיה קיימת ובעיקר הבנה כי הדבר אפשרי.

יעל: עבודת הצוות מאוד זרמה, כל אחת מביאה את היכולות שלה ותרמה. עבדנו ביעילות. תכננו את שלבי העבודה כך שהעבודה עצמה לא הסתבכה. האתגר היה לחפש את הסיפורים ולחשוב איך אנחנו מצליחות להביא את הסיפור באופן הנכון ביותר לפלטפורמה הדיגיטלית.
למדתי שכולנו בסופו של יום חוות דברים דומים, אם זה ברגעים מסוימים בחיים ומצבים שונים. זה חיזק אצלי את תחושת האחדות והרצון לדבר.


כרמל: תהליך הפרויקט היה מהנה ומלמד מאוד, השלב של להוציא לפועל את כל הרעיונות והתכנון היה בעיני מאתגר וברגע שהיה צריך לממש ולהכין פרוטוטייפ זה היה קצת מאתגר לעבוד בקבוצה ולמצוא את הטוב ומתאים לכולם.
אני למדתי על עצמי שאני חייבת להתחבר למה שאני עושה, מאוד קשה לי ליצור אם אני חצי מחוברת.
למדתי שאני מאוד פרקטית.


מיכל: ההבנה שתקופת החודש של האישה מתלווה בהמון שינויים במצבי רוח ורגשות שונים, שמושפעים באופן ישיר לתהליך המחזור שלנו.פורסם: 02/01/2022

חדשות