פרוייקטים - תשע"ג

קורס היבטים חברתיים - המחלקה לעיצוב תעשייתי הפרויקט נולד מתוך רצון של צוות בית חולים אלי”ן לאפשר לילדים בעלי מוגבלויות קשות ובפרט, ילדי המחלקה לשיקום נשימתי, לחוות את חווית המשחק בגני שעשועים כפי שחווים אותה כל הילדים. הסטודנטים עסקו בניתוח מהות המשחק ובחשיבה מופשטת על חוויות שונות המאפיינות גני משחקים.
עמותות הפועלות בתחום שיקום ושילוב אוכלוסיות עם מוגבלויות בקהילה, בוחרות בהפעלת סדנאות תעסוקה כדרך ליצירת תעסוקה למשתקמים ומקור פרנסה, אפשרות למימוש יכולותיהם והכנתם לחיים עצמאיים. עמותת איכות בשיקום הנותנת מענה לאוכלוסיית נפגעי הנפש, פנתה אלינו בבקשה לתכנן ביחד קו מוצרים לסדנאות התעסוקה שישמש את חברי העמותה ויותאם לצורכיהם.
פרויקט הקמת אתר האינטרנט למרכז אהטה בקריית גת, נוצר דרך חיבור עם עמותת “אחותי “ המסייעת לקבוצות נשים בחברה הישראלית לממש את עצמן כלכלית ותרבותית ומסייעת לחיזוק קואופרטיבים של נשים שאינן נמצאות בהגמוניה החברתית.
פרויקט זה נעשה בשיתוף המעבדה לאינטראקציה ותושבי חולון . בפרויקט זה לוקחים סטודנטים מהמחלקות : עיצוב , הנדסה וטכנולוגיות למידה. במסגרת הפרוייקט חוקרים הסטודנטים בשיתוף הקהילה כיצד ניתן לשפר ולפתור בעיות הנובעות משימשו בטכנולוגיה.
סטודנטים מהפקולטה להנדסה לקחו על עצמם משימה לסייע בפיתוח אביזרי עזר לאנשים בעלי מוגבלויות בשיתוף עם עמותת מילב”ת, עמותה המתמחה בשיפור רמת תפקודם של ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות באמצעות אבזרי עזר וסביבה מותאמת.
פרויקט זה נעשה בשיתוף חטיבת ביניים גולדה בחולון . בפרויקט זה לוקחים חלק סטודנטים מהמחלקה לניהול טכנולוגיה. במסגרת הפרוייקט מלווים סטודנטים תלמידי חטיבת ביניים בניהול נכון של פרויקט וניהול זמן.
ההיכרות עם עמותת “מרכז לעיוור” נולדה בעקבות יוזמה של סטודנט מהמכון שזיהה כי ישנם צרכים רבים של אנשים בעלי לקויות ראיה ועיוורון שאינם נענים וכי יש צורך בפיתוח מספר מוצרים המותאמים לאוכלוסייה זאת. בעקבות היוזמה הוקמה קבוצה של סטודנטים מהפקולטה להנדסה אשר נפגשה עם נציגי עמותת “מרכז לעיוור” וביחד הועלו הרבה רעיונות, הצעות וצרכים הנדרשים לפיתוח על מנת להקל על איכות חיי אוכלוסיית לקויי הראייה והעיוורים