כתבות ואירועים

כתבות ואירועים

אירוע הפתיחה של תוכנית "הנבחרות - מנהיגות נשית" – להכשרת סטודנטיות לתפקידי לניהול

בתאריך 21.01.2024, HIT מכון טכנולוגי חולון, יחד עם קבוצת בזק, חנכו את תכנית "הנבחרות- מנהיגות נשית" במעמד נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב ומנכ"ל המכון, שמואל גולדברג

 

תיאור תמונה: נשיא HIT, מנכ''ל HIT וסמנכ''לי חברת בזק

בתמונה: נשיא HIT, מנכ"ל HIT וסמנכ"לי חברת בזק. צילום: בר קלוש


התוכנית, שתארך 8 שבועות, מיועדת ל-20 סטודנטיות בשנתן האחרונה לתואר הראשון, בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה ב- HIT , אשר אותרו כבעלות פוטנציאל מנהיגותי.

 

הסטודנטיות המשתתפות בתכנית הן מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול טכנולוגיה והן יקבלו מלגת לימודים מטעם בזק וכן, כלים ומיומנויות במטרה למקסם את היכולות שלהן ולהכין אותן בצורה מיטבית לתעשייה. 

 

מטעם בזק, מובילות את התוכנית שלוש סמנכ"ליות: מורן קיטה אשרוביץ, סמנכ"לית משאבי אנוש, נורית קנטור, סמנכ"לית לקוחות פרטיים וטלי פולג, סמנכ"לית השיווק, לצד מנהלות נוספות שישתפו כאמור מניסיונן וישמשו כמנטוריות לסטודנטיות. מטעם HIT מובילה את היוזמה, היחידה להוגנות מגדרית בהובלתה של עו"ד אורנה קופלוביץ'

 

צילום: בר קלוש

 

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT: "כבוד גדול עבורנו לקיים אירוע מכובד זה ותכנית דגל שעוסקת בקידום נשים. זו אחת המטרות החשובות במכון שלנו. אני מאמין בכל ליבי שמנהיגות חזקה וטובה יכולה לצאת מהחדר הזה. עלו והצליחו!"

 

שמואל גולדברג, מנכ"ל HIT: "אני מודה על שיתוף הפעולה הפורה עם חברת בזק. אנחנו קשורים זה בזה כבר הרבה שנים ומאחל לנו עוד הרבה שנים של עשייה פורייה. לכן הסטודנטיות ישנה ההזדמנות להיתרם ולקבל כלים פרקטיים משמעותיים להצלחה."

 

מורן קיטה, סמנכ"לית משאבי האנוש של בזק, מסרה כי: "אנחנו, המנהלות בבזק, גאות לקחת חלק בתוכנית שמהותה קידום נשים כבר משלב האקדמיה. כמי שהחלה את דרכה בבזק לפני 19 שנה כנציגת שירות לקוחות, וטיפסה עד לתפקיד סמנכ"לית משאבי אנוש, אני יכולה להעיד שגם אם התהליך מאתגר, בסופו של דבר נשים מגיעות לתפקידי ניהול מובילים. בשנים האחרונות יש שינוי לטובה ברוב החברות במשק ונשים משתלבות בעוד ועוד תפקידי ניהול. בבזק הצבנו יעד של לפחות 50% נשים בתפקידי הניהול עד 2030 והתוכנית הזאת היא עוד צעד בדרך לשם, בתקווה שנשים מוכשרות ישתלבו בתפקידים משמעותיים בבזק ובחברות מובילות נוספות בהמשך".

 

עו"ד אורנה קופלוביץ, ראש היחידה להוגנות מגדרית, HIT: "תוכנית הנבחרות- למנהיגות נשית, מהווה עבור הסטודנטיות שלנו גשר בין האקדמיה לתעשייה וממקסמת את הידע האקדמי שלהן עם המיומנויות הנחוצות להשתלבותן בתעשייה. הקמתי את התוכנית לפני שמונה שנים מתוך צורך שזיהינו אצל הבוגרות שלנו והיא אכן תורמת להשתלבותן בתעשייה. התוכנית המשותפת שפיתחנו עם בזק מביאה לידי ביטוי ערכים ויעדים משותפים, המנהלות בבזק לוקחות חלק פעיל בתוכנית ומהוות מנטוריות והשראה לסטודנטיות שלנו. זהו חיבור חשוב בין אקדמיה תעשייה וחברה במיוחד בעת הזו"