כתבות ואירועים

כתבות ואירועים

נשים משנות מציאות

מיכל פעילן, כתבת הרווחה של חברת החדשות בערוץ "קשת 12" באירוע לכבוד יום האישה ב-HIT מכון טכנולוגי חולון

 

 

ארוע לכבוד יום האישה, הוקדש בשנה זו לחלקן של נשים במלחמה. במרכזו שמעו נשות המכון הרצאה מרתקת של מיכל פעילן, כתבת הרווחה של ערו. 12, ששיתפה בדוגמאות מכתבות שבהן ראיינה נשים: טנקיסטיות שנלחמו בגבורה, נשים שחזרו מהשבי, פרופ' ישראלית חוקרת אלצהיימר ועוד. כולן שינו את המציאות כנגד כל הסיכויים. "כולנו יכולות וצריכות לפעול לשינוי המציאות" אומרת מיכל "כדי שנבטיח לנו ולילדים שלנו עתיד טוב יותר".


נשיא המכון פרופ' אדוארד יעקובוב, פתח את הארוע ואמר בדברי הברכה "משנה לשנה אני רואה יותר ויותר נשים בסגל המכון, אז כנראה אנחנו עושים משהו טוב. תודה רבה לכולכן שאתן כאן איתנו היום ומקווה שנחגוג ונציין את יום האישה בכל יום מימות השנה"

 


"אנחנו רואים שהנושא השנה הוא 'נשים משנות מציאות' וכולנו התעוררנו ב-8.10 למציאות אחרת לגמרי. אני לא מפסיק לחשוב על תרומתן של הנשים האמיצות בלוחמה ובשדה הקרב. אני והמכון כולו מצדיע לכן" כך מנכ"ל המכון, שמואל גולדברג
יום האישה הבינ"ל נקרא במקור יום הנשים, לציון פועלן של נשים ולקידום השוויון. ביום הזה נזכור את  19 החטופות שעדיין בשבי החמאס, בתקווה שישובו במהירה ונציין את הנשים הלוחמות בחזית ובעורף, למען עתיד טוב יותר" כך עו"ד אורנה קופלוביץ', יועצת נשיא HIT לקידום נשים באקדמיה.


הארוע לכבוד יום האישה הוא חלק מתוכנית אסטרטגית להוגנות מגדרית באקדמיה, הכוללת תוכניות מנהיגות ומנטורינג לסטודנטיות והכנתן לתעשייה, הכשרות לסגל ועוד.

 


HIT מכון טכנולוגי הגדיר כאחד מיעדיו המרכזיים להוות מוסד אקדמיה אשר מנגיש את הלימודים לכל חלקי החברה והאוכלוסייה ללא הבדל דת, גזע או מין. המכון גאה להיות מוסד לימודי, בו מספר הנשים אשר לומדות במקצועות ה-STEM  (מדעים, טכנולוגיה, אלקטרוניקה ומתמטיקה) בין כותלי המכון עולה משנה לשנה.