חדשות ואירועים

קשר יומיומי ומתמשך עם התעשייה מקנה לסטודנטים יתרון בשוק העבודה

הקשר בין האקדמיה לתעשייה, ב HIT בכלל ובפקולטה לטכנולוגיות למידה בפרט, אינו רק אמירה מהפה אל החוץ. 

 


ינאי זגורי, מרצה ואחראי פרוייקטי גמר בפקולטה לטכנולוגיות למידה מסביר: "אנחנו מיישמים את הקשר עם התעשייה בקורסים הכי חשובים שלנו. מעבר לכך שחלק גדול מהמרצים שלנו הם ״אנשי תעשייה״ (לדוגמה: מנהלי חברות הדרכה, יועצים בחרים ומנהלי הדרכה בארגונים) אנחנו משלבים את התעשייה בתהליכי הלמידה של הסטודנטים. 


התרגילים בקורסים השונים לקוחים ממקרי בוחן אשר נלקחו ישירות מהתעשייה. הערכות בקורסים מתבצעת על פי הסטנדרטים של התעשייה והשפה המדוברת בקורסים לקחת משפת היום יום של התעשייה.
אבל יותר מכל, הסטודנטים שלנו חווים קורס שלם, אחד הקורסים המשמעותיים ביותר, בתוך התעשייה. הקורס הוא קורס פרויקטי גמר-קורס חובה לכל הסטודנטים שלנו. 

 

לומדת קופה לעובדים חדשים ב"סופר-פארם"


כל בוגר בטל״מ זוכה להשתתף בפרויקט אשר מתבצע ללומדים אמיתיים, בארגון אמיתי אל מול צורך אמיתי. הקורסים כוללים אתגר משולב של למידה וטכנולוגיה ודרשים מהסטודנטים להביא לידי ביטוי את כל מה שנלמד במהלך שלוש שנות התואר. 
במסגרת הקורס, הסטודנטים מבצעים תהליך שלם, מהגדרת הצרכים ומטרות ועד פיתוח שלם של התוצר. התהליך מתבצע אל מול לקוח מארגון אמיתי. הארגונים מגוונים ומציבים אתגרים מכל הסוגים, הסטודנטים שלנו מאמצים למשך שנה שלמה עד לשלב בו הם מספקים לארגון פתרון למידה דיגיטלי אשר מביא ערך לארגון. 


פרויקט הגמר הוא הזדמנות מצויינת עבור הסטודנטים ללמוד את תהליכי העבודה בתעשייה וליישם את כל החומר הנלמד בתואר. הפרויקט עוזר לסטודנטים גם ללמוד על האופן בו הדברים מתנהלים בארגונים, עוד במהלך התואר.

 

מחולל משחקי למידה ״משחקים באש״ אשר פותח עבור רשות הכבאות

 

החברות שיחד איתן נעשו הפרויטים הינן חברות מובילות והתוצרים של הפרויקטים יכולים להיות מאוד מגוונים. פרויקט יכול להיות פיתוח עיצוב ופיתוח לומדה, כמו לומדת קופה עבור עובדים חדשים ברשת "סופר פארם".
דוגמה נוספת של פרויקט היא אתר למידה מותאם לנייד, כמו האתר אשר פותח עבור רשת קרביץ. או סביבת לימוד משחקית, כמו סביבת הלימוד אשר פותחה עבור ארגון צופי ים תל אביב. 

 

אתר מובייל המציב עבור המדריכים והמדריכות ב"צופי ים"


פרויקט גמר יכול להיות גם פתרון משמעותי עבור ארגון גדול, כמו מחולל משחקי למידה ״משחקים באש״ אשר פותח עבור רשות הכבאות. ״משחקים באש״ הוא כלי אשר מאפשר לרשות מכבאי אשר לכתוב, לערוך ולהפיץ משחקי למידה. משחקים אלו מייצרים ללומדים חוויה כיפית ופשוטה. בפועל משחקים אלו מודדים את רמת הידע של הלומדים. מצד אחד הלומד משחק כנגד החברים שלו ומצד שני לארגון יש תמונה ברור של רמת הידע בארגון. הפרויקט עוזר להעלות את הרמה המקצועית של לוחמי האש, באמצעות שמירה על הכשירות המקצועית בשוטף דרך ביצוע תרגולים ביישום במכשיר הנייד.


השילוב בין למידה אקדמית ליישם בתעשייה תוך כדי התאור מאפשר לסטודנטים שלנו להשתלב במשרות איכותיות בתעשייה מיד עם סיום התאור ורבים מהם אף תוך כדי הלימודים".

 

לינקים לפרויקטים נבחרים :


סופר-פארם   רשות הכבאות   צופי ים 

 

 

חושבים על פרויקטים חדשים שהייתם רוצים
להטמיע בארגון שלכם אבל אין לכם זמן להתניע אותם?
אנחנו פה בשביל לעזור לכם!
הגישו הצעה לפרויקט גמר והסטודנטים המוכשרים שלנו יצמיחו אותו למעלה. להגשה »
נראה לכם שזה יכול לעניין מישהו אחר? תייגו ושתפו
להתרשמות מהתוצרים שהסטודנטים שלנו יוצרים »  
 

 

פורסם:12/07/2021