חדשות ואירועים

פרוייקט גמר ייחודי בטל"מ בנושא בריאות האישה מסייע לנשים עם מוגבלות שכלית

 
במסגרת הצגת פרויקטי הגמר של בוגרי הפקולטה לטכנולוגיות למידה במכון בלט פרויקט "לילך"  של  שחר מור ונועה מיינרט בהנחיית ד"ר היילי וייגלט-מרום  ונגה לביא-רזניק.
 
 

סביבת "לילך" הינה כלי המנגיש תכנים בנושא בריאות האישה לנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. הסביבה נועדה להסביר לנשים מיהו רופא הנשים, כיצד מתנהלות הבדיקות השגרתיות בחדר הטיפולים שלו ומהו הצורך בהן.
 
מטרת הסביבה הינה להפחית את תחושות הלחץ והחרדה ולהגביר את תחושת העצמאות של הנשים לקראת הביקור אצל רופא הנשים וביצוע הבדיקות.
 
 
תהליך הלמידה בסביבה מתבצע לצד מלווה המסייעת בתיווך התכנים ובווידוא ההבנה לאורך תהליך הלמידה. לצורך כך פותח עבורה "מדריך למלווה" אליו גישה ישירה מסביבת "לילך". מדריך זה מספק למלווה הסבר על כל פרק בסביבה, הנחיות לתפעולו ושאלות לקיום שיח פחות וגלוי לאורך תהליך הלמידה.
 
סביבת "לילך" כוללת 5 פרקים - פרק אחד המפרט על תפקידו של רופא הנשים וכן 4 פרקים נוספים המפרטים את מהלכן של 4 בדיקות שגרתיות המתבצעות בחדר הטיפולים: סביבת "לילך" כוללת 5 פרקים - פרק אחד המתייחס לתפקידו של רופא הנשים וכן 4 פרקים נוספים המפרטים את מהלכן של 4 בדיקות שגרתיות המתבצעות בחדר הטיפולים של רופא הנשים.
 
 
הסביבה כוללת, בין היתר, 5 סרטוני הדרכה המציגים כל אחד מהנושאים הנ"ל, באזורי הפעלה כגון משחק סידור רצף תמונות, המעודדים את השתתפותן של הנשים בתהליך הלמידה, וכן באינטראקצייה המציגה את השיח שראוי שיתקיים בין הרופא לבין המטופלת, המדגישה את חשיבות השתתפותן הפעילה של הנשים במהלך הביקור אצל רופא הנשים.
 
 
"לילך", פותחה עבור עמותת "קרן שלם" והאגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית במשרד הרווחה.

 

 
 
פורסם: 6.11.17