חדשות ואירועים

כנס צ'ייס ה-15 לטכנולוגיות למידה

 

ב- 11/2/2020 התקיים הכנס האקדמי השנתי בטכנולוגיות למידה, כנס צ'ייס. במושבי הכנס השתתפה נציגות מרשימה של מכון טכנולוגי חולון כולל מרצים, סטודנטים לתואר ראשון בטכנולוגיות למידה, סטודנטים לתואר ראשון בטכנולגיות למידה וסטודנטים לתואר ראשון במדעי המחשב.

 

מימין: לי בראון, דנה צוויפלר, סתיו לחיאני נעים, נעמה בלום, אור שמאי, ענבר גולדברג, גב' רותם ישראל פישלזון, מר ינאי זגורי,
ד"ר חגית מישר טל

 

במושבי המאמרים הוצגו מאמריה של ד"ר מיטל אמזלג שעוסקים בעמדות הורים כלפי שימוש במשחקים דיגיטליים בשיעורי בית, שילוב טכנולוגיות בהוראה בתי ספר ממלכתיים-דתיים וישום פדגוגית מוטת עתיד בקב מורים בישראל.

 

ד"ר מיטל אמזלג

 

הסטודנטית לתואר שני עינת בנדה הציגה מאמר, המבוסס על פרויקט הגמר שלה בהנחיית ד"ר חגית מישר-טל בנושא תיווך הורי של טלפונים סלולריים. כמו כן הציגה ד"ר אריאלה לונברג ממכללת גורדון מחקר שנערך בשיתוף ד"ר חגית מישר-טל מחקר העוסק ברגשות הורים כלפי שימוש ילדיהם בטלפונים סלולריים.

 

הסטודנטית לתואר שני שיר קרן הציגה מחקר שערכה בהנחיית פרופ' גילה קורץ בנושא הוראה פנים אל פנים מול הוראה סינכרונית. כמו כן הציג ינאי זגורי פוסטר שמבוס על מחקר שערך יחד עם פרופ' קורץ בנושא פודקסטים כאמצעי הוראה בהשכלה הגבוהה.

 

עו''ד קופולוביץ

עו''ד אורנה קופלוביץ

 

כמו כן הוצגו שני מאמרים שחקרו את ה- MOOC בניהול משא ומתן שפותח במכון. המאמר הראשון הוצג על ידי  עו"ד אורנה קופלוביץ, שפיתחה את המוק, ועסק בתובנותיה מפיתוח והוראה של המוק, בשנתו הראשונה.

 

המאמר השני ע"י הסטודנטים דניאל אילן ואור אוסם, שהונחו ע"י ד"ר חגית מישר-טל  ועו"ד אורנה קופלוביץ ובו הם השוו את נטישת הצפיה והצפיה החוזרת של משתתפים במוק בז'אנרים שונים של סרטוני וידאו שמשולבים בקורס.

 

ד''ר כהן וקס

ד''ר דן כהן וקס

 

במושג הפוסטרים היתה לנו נציגות צעירה ובועטת:

ענבר גולדברג ושיר בריקמן הציגו את פרויקט הגמר שלהן (בהנחית רותם ישראל-פישלזון ופרופ' מיקי רונן ז"ל) בנושא משחוק הלמידה במכבאי האש.

 

סתיו לחיאני נעים ואור שמאי, הציגו עבודת מחקר בנושא פרשנות של מסרים לא מילוליים בהודעות מיידיות דנה צוויפלר ולי בראון הציגו עבודה בנושא ניתוח השיח הציבורי סביב הסטורי של אווה. נעמה בלום הציגה מחקר שעוסק בלמידה מאירועי .meetup עוד הציגו תומר כהן, עמית צוברי ויוני סעדיה, תוכנה חדשה לאנליזה של זמני צפיה בסרטוני MOOC שפיתחו בהנחיית ד"ר אלעד שגב.

 

מימין: ד"ר חגית מישר-טל ונעמה בלום

 

את היום סיים מושב נעילה שהוקדש לזכרה של פרופ' מיקי רונן ז"ל בו הציג אבי שבתאי בשם המשפחה, פרופ' בת שבע אלון סיפרה על תקופת הקריירה המוקדמת של מיקי במכון ויצמן, פרופ' יורם עשת סיפר על ימיה בחברת פיתוח הלמידה המתוקשבת החלוצה- אדיונטיקס בה עבד לצידה, וכן הציגו ד"ר חגית מישר-טל, ד"ר דן כהן וקס וגב' רותם ישראל פישלזון היבטים מעשייתה העשירה במכון הטכנולוגי חולון.

 

 

 

לאתר הכנס ולהרצאות >>

 

 

 

פורסם: 12/02/2020