חדשות ואירועים

אדר צארום, בוגר המחלקה לטכנולוגיות למידה


"בסיום הלימודים יש לכל אחד מהסטודנטים ארגז כלים ושיטות גדול מאוד, כדי להתקדם ולהתפתח בעולם פיתוח ההדרכה"

 
 
 
אדר צארום
 
שיחה עם אדר צארום, בוגר המחלקה לטכנולוגיות למידה, לקראת טקס הענקת התואר הראשון.
 
מדוע בחרת ללמוד טכנולוגיות למידה?
"חיפשתי ללמוד תואר שיהווה המשך ישיר לעשייה ולתפקידי ההדרכה אותם ביצעתי בשנים האחרונות. חיידק ההדרכה דבק בי עוד בתקופת התיכון וגם לאחר מכן, בצבא, נחשפתי לצדדים של פיתוח וניהול הדרכה. מסלול טכנולוגיות הלמידה מקנה לך מכלול היבטים הקשורים לעולם פיתוח ההדרכה: פיתוח מיקרו של תכנים, פיתוח מאקרו של יחידות לימוד והכשרה, שימוש בכלים טכנולוגיים ותכנות לצורכי פיתוח, ניהול ההדרכה והערכתה. מכיוון שתהליך הלמידה מבוסס ברובו על פרויקטים, במהלך הלימודים נרכשות מיומנויות של עבודה בצוות, ניהול צוות, עמידה מול קהל ויכולות נוספות המהוות יתרון מאוחר יותר במקום העבודה. התחום נלמד באופן כולל, וכך בסיום הלימודים יש לכל אחד מהסטודנטים ארגז כלים ושיטות גדול מאוד ושימושי מאד."
 
מדוע בחרת ב HIT מכון הטכנולוגי חולון?
"חברים המליצו לי על מסלול הלמידה במכון הטכנולוגי. החברים סיפרו לי על הקמפוס, על האווירה הסטודנטיאלית הטובה ויחסם הטוב של המרצים. לשיקולים אלו הצטרפו התוכנית עצמה שנשמעה לי מאתגרת ומאוזנת מתודולוגית, והכלים הטכנולוגיים העדכניים ביותר לשוק העבודה."
 
מה הפתיע אותך?
"יחסם של המרצים לסטודנטים, ההיכרות האישית שנבנתה ואיתור החוזקות והחולשות שלי ושל כל אחד מהסטודנטים האחרים. בעולם פיתוח ההדרכה חשוב להתאים את התהליך והתוצר ללקוח, עבודת המרצים ואופן הצבת הדרישות שלהם היוו דוגמא לתהליך."
 
איך אתה מסכם את החווית הלימודים?
"נהניתי מאוד בתקופת הלימודים. כמות הסטודנטים המתקבלים לכל מחזור אינה גדולה, ולכן הדינמיקה בין המרצים לסטודנטים, ובין הסטודנטים לבין עצמם היא נעימה, בונה, ולעיתים אף מצחיקה. בלימודים הכרתי חברים לחיים, התפתחתי מבחינה מקצועית ונהניתי להיות סטודנט."
 
במה אתה עוסק היום?
"היום אני עוסק בפיתוח הדרכה בחברת "BrainPOP ישראל". במסגרת התפקיד אני חבר במחלקת הפדגוגיה בה אנו מפתחים השתלמויות להכשרת מורים, לעידוד שילוב טכנולוגיה בחינוך, באופן שיעודד שיתופיות והפעלה של התלמידים. במסגרת התפקיד אני גם מעביר השתלמויות דומות בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים."
 
מי היו האנשים המשמעותיים עבורך בתקופת התואר ?
"המרצות והמרצים, ובראשם פרופ' מיקי רונן, ראש המחלקה. לפני כמה שבועות עברתי בראשי על רשימת המרצים שלימדו אותי. נוכחתי לגלות כי לקחתי מכל אחד ואחת מהם משהו שהערכתי: בהתנהלות, בתפישה או במקצועיות. תודה מיוחדת אני חב לירדנה מזכירת המחלקה, לא סתם תודה אלא צל"ש, על כך שעמדה בגבורה מול מחזור של סטודנטים תובעניים, רעשניים וחסרי מנוחה. ירדנה עשתה את עבודתה באהבה גדולה, ברוגע ותמיד עם חיוך על הפנים."
 
מילה לבוגרים בני המחזור שלך?
"תהיו מודרניים!"